6. marts, 2023

9. martā Liepājā notiks kiberdrošības meistarklase

Kiberdrosibas meistarklase

9. martā, plkst. 18.00, Digitālo inovāciju parks kopā ar kopienu Liepaja TechGirls organizēs kiberdrošības meistarklasi, kuru vadīs jomas pārzinātājs Kristaps Kozlovskis un kiberdrošības praktiķis Ričards Jansons. Meistarklase būs unikāla iespēja vērot praktiskus paraugdemonstrējumus un iegūt vērtīgu informāciju par drošību digitālajā ē.

Aktualizējot nepieciešamību apgūt praktiskas kiberdrošības prasmes, ikviens interesents aicināts uz Digitālo inovāciju parka organizēto bezmaksas kiberdrošības meistarklasi, kas tapusi sadarbībā ar Liepājas sieviešu IT kopienu Liepaja TechGirls. Liepaja TechGirls īpaši aicina dāmas, izmantot iespēju iepazīt kiberdrošību un tās izaicinājumus.

Meistarklase noritēs 9. martā, plkst. 18.00, Liepājā, Kungu ielā 2, un to vadīs IT monitoringa inženieris Kristaps Kozlovskis un kiberdrošības praktiķis Ričards Jansons. Meistarklasē varēs iepazīt apmācību platformu “TryHackMe” un uzzināt par tās priekšrocībām. “TryHackMe” ir tiešsaistes platforma, kas māca par kiberdrošību, izmantojot īsas, izspēlējamas reālās dzīves situācijas. Platforma nodrošina piekļuvi individuālai virtuālai uzlaušanas iekārtai, kas ļauj pārbaudīt un likt lietā savas zināšanas. Tāpat meistarklasē būs iespējas saņemt eksperta ieteikumus mācību procesam kiberdrošības jomā un vērot paraugdemonstrējumus iekā drošības līmeņu pārvarēšanā.

Ikdienā Kristaps ir IT monitoringa inženieris uzņēmumā “If P&C Insurance AS Latvijas filiāle”. Viņš veic tīmekļa aplikāciju un dažādu servisu monitoringa jeb uzraudzības, automatizācijas ieviešanas un uzturēšanas pasākumus. Ārpus darba Kristaps sevi veltījis kiberdrošībai, aktīvi iesaistās dažādos apmācību pasākumos un izglīto citus, kā uzsākt darboties kiberdrošības jomā un pasargāt sevi virtuālajā vidē.

Vairāk par Kristapa ieteikumiem var uzzināt viņa tiešsaistes vietnē šeit – https://wojt3xx.medium.com/

Savukārt, kiberdrošības praktiķis Ričards Jansons veiks praktisku demonstrāciju ar bezvadu interneta rūtera “uzlaušanu”, informējot kā tas tiek darīts un kā izvairīties no šādu nepatīkamu situāciju rašanās savās mājās.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, pasākumam nepieciešams reģistrēties šeit –https://ej.uz/kibermeistarklase

Kiberdrošības meistarklasē dalībnieki varēs ne tikai iegūt teorētisko informāciju, bet arī skatīt praktisku piemēru paraugdemostrāciju, parādot, kā notiek praktisku uzdevumu veikšana apmācību platformā “TryHackMe”. Šī būs unikāla iespēja iepazīt daudziem tik noslēpumaino kiberdrošības jomu, iegūt ieskatu tās teorijā, kā arī vērot praktisku uzdevumu veikšanu kiberdrošības izaicinājumu pārvarēšanā. Meistarklases vadītāji arī atbildēs uz interesentu jautājumiem un palīdzēs izprast kā sākt izglītošanos kiberdrošībā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.