Sākums Jaunumi Skolēnu brīvdienu nedēļā RTU organizēs seminārus STEM priekšmetu skolotājiem

Skolēnu brīvdienu nedēļā RTU organizēs seminārus STEM priekšmetu skolotājiem

3 minūtes lasīšanai
rtu logo

Skolēnu brīvdienu nedēļā Rīgas Tehniskās universitātes Bērnu un jauniešu universitāte (RTU BJU) sadarbībā ar RTU fakultātēm organizē iedvesmojošus un praktiskiem padomiem piepildītus seminārus dažādu mācību priekšmetu skolotājiem.

Semināri paredzēti fizikas, dabaszinātņu un dizaina un tehnoloģiju skolotājiem, lai palīdzētu viņiem gūt jaunas idejas un atbalstītu mācību procesa pilnveidošanā. RTU mācībspēki sniegs viņiem praktiskus padomus un piedāvās gatavus uzdevumus, kurus pēcāk skolotāji varēs izmantot mācību darbā. Skolotājiem būs iespēja arī doties izzinošās ekskursijas RTU laboratorijās, lai gūtu ieskatu jaunākajās tehnoloģijās un tajā, kā teorētiskās zināšanas lieto praksē, radot jaunus risinājumus, piemēram, skolotāji varēs iepazīties ar digitālo dvīņu un virtuālās realitātes tehnoloģijām.

13. martā plkst. 10.00–14.45 notiks seminārs dizaina un tehnoloģiju skolotājiem «Tradicionālo tehnoloģiju lietojums dizaina produktu izstrādē dizaina un tehnoloģiju stundās skolā», ko RTU BJU organizē sadarbībā  ar RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūtu. Tajā skolotājiem būs iespēja izzināt digitālās programmas un to lietošanu mācību procesā, kā arī piedalīties praktiskās ilgtspējīgas modes, ādas un koka konstrukciju dizaina nodarbībās.

Savukārt 15. martā plkst.10.00–15.00 uz semināru «Dalāmies pieredzē ar praktiskajiem uzdevumiem fizikā» tiek aicināti fizikas skolotāji. Arī tajā viņiem tiks piedāvāti dažādi uzdevumi, kurus viņi varēs izmantot mācību procesā, padomi padziļinātā līmeņa kursa «Fizika II» pasniegšanā un iespēja pašiem praktiski darboties RTU laboratorijās. Šo semināru RTU BJU organizē sadarbībā ar Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tehniskās fizikas institūtu un RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāti.

16. martā plkst.10.00–14.30 sadarbībā ar RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtu tiek rīkots seminārs dabaszinību skolotājiem «Praktiskie uzdevumi skolēniem dabaszinību stundās», kurā tiks pievērsta uzmanība arī fizikas jautājumu mācīšanai dabaszinību stundās pamatskolā. Seminārā skolotāji varēs gūt arī padomus un uzdevumus skolēniem, kas saistīti ar aktuālajiem efektīvas resursu izmantošanas, energoefektivitātes un ilgtspējas jautājumiem.

Papildu informācija un semināru programma – https://www.rtu.lv/lv/bju

RTU mērķtiecīgi īsteno dažādas aktivitātes, lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi un zināšanas par inženierzinātnēm, piemēram, ir izveidojusi Inženierzinātņu vidusskolu, piedāvā nodarbības pamatskolas vecuma skolēniem, vebinārus vidusskolēniem un seminārus skolotājiem, īsteno īpašu programmu talantīgajiem Latvijas jauniešiem. 12. klašu skolēniem ir iespēja RTU apgūt eksaktos kursus «Fizika II», «Ķīmija II» un «Projekta darbs», ja skolām nav resursu, lai nodrošinātu šo kursu mācīšanu. Šopavasar darbu sāks arī RTU zinātkāres centrs «Futurimo», kurā inženierzinātnes un tehnoloģijas bērni un jaunieši varēs iepazīt ar interaktīvu eksponātu un zinātnes nodarbību palīdzību.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…