10. marts, 2021

Apple jauna attīstības centra izveidē Minhenē ieguldīs miljardu eiro

apple

Tehnoloģiju kompānija “Apple” ieguldīs vienu miljardu eiro jauna izpētes un attīstības centra veidošanā Vācijas pilsētā Minhenē, paziņojusi kompānija.

Jaunā centra platība būs 30 tūkstoši m2, un tas tiks atvērts nākamgad. Darbā tajā tiks pieņemti vairāki simti jaunu darbinieku, raksta “CNBC”.

“Apple” pārstāvji skaidrojuši, ka tas būs Eiropas lielākais mobilo pusvadītāju un programmatūras izpētes un attīstības centrs, pārspējot citas Eiropas pilsētas.

Centrā strādājošie inženieri lielāku uzmanību vērsīs uz un nākotnes tehnoloģiju attīstību, paziņojusi kompānija, piebilstot, ka tajā attīstīs arī modemus.

Šis paziņojums seko nesenajām bažām pasaulē par čipu deficītu, kas rada pamatīgas galvassāpes gan autoražotāju sektoram, gan citām nozarēm, gan valdībām visā pasaulē. Pusvadītājus izmanto gandrīz visās elektroniskajās ierīcēs, sākot no portatīvajiem datoriem un telefoniem līdz pat bremžu sensoriem automašīnās.

“Apple” patlaban Minhenē ir septiņi biroji, kuros strādā 1500 inženieru, un kompānija Vācijā kopumā nodarbina 4000 darbinieku.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda