Sākums Jaunumi Atvērta reģistrācija piektajam ikgadējam Riga TechGirls sieviešu hakatonam

Atvērta reģistrācija piektajam ikgadējam Riga TechGirls sieviešu hakatonam

3 minūtes lasīšanai
Women in Tech hackathon 2024

Vēršot uzmanību uz sieviešu iesaisti tehnoloģijās un atzīmējot Vispasaules sieviešu dienu, jau piekto gadu pēc kārtas biedrība “Riga TechGirls” rīko “Women in Tech” hakatonu, šogad ar tēmu  “Data. Health. Intelligence.”. Fokusā inovāciju radīšana kā veselības aprūpē, tā arī jebkurā sfērā, kurā notiek darbs ar datiem, vai mākslīgo intelektu. Hakatonā aicinātas pieteikties gan iesācējas, gan dažādu nozaru profesionāles un tehnoloģiju ekspertes. Piedalīties laipni aicināti arī vīrieši.

“Women in Tech” hakatona mērķis ir ne tikai sniegt iespēju sievietēm radīt un attīstīt savu pirmo jaunuzņēmuma ideju 48 stundu laikā, bet darīt to drošā, atbalstošā un iekļaujošā vidē. Pievienoties hakatonam iespējams ar esošu ideju un tā ietvaros atrast līdzīgi domājošus komandas biedrus, vai arī pievienoties kādai no komandām, kuras ideja uzrunā. Hakatons norisināsies hibrīda formātā no 8. līdz 10. martam Latvijas Universitātes Dabas mājā un tiešsaistē.

Lai palīdzētu ar ideju realizāciju, pirms paša hakatona, 5. martā dalībniekiem būs iespēja piedalīties ideju ģenerēšanas un prototipēšanas darbnīcā, savukārt 7. martā paredzēta komandu veidošanas darbnīca. Abas darbnīcas norisināsies Rīga Ekonomikas augstskolā. Hakatona laikā norisināsies arī ideju prezentēšanas darbnīca, lai dalībnieki labāk sagatavotos sava paveiktā darba noslēguma prezentācijai. Papildus tam, hakatona laikā dalībniekiem būs pieejams arī ekspertu atbalsts. Dalība darbnīcās un pašā hakatonā ir bez maksas.

“Ļoti priecājos, ka jau piekto gadu pēc kārtas varam aicināt sievietes izmēģināt roku savu ideju realizācijā Riga TechGirls iekļaujošajā hakatonā! Lai arī parasti jaunuzņēmumu vidē sievietes ir mazāk pārstāvētas, mēs no sirds ticam, ka dažādībā ir spēks un tieši komandas ar dažādību pieredzē, dzimumos, vecumos vai tautībās var radīt inovatīvākos risinājumus. Svinot Sieviešu dienu ar aicinājumu sievietēm realizēt savas idejas, mēs gribam veicināt redzējumu par to, ka sieviešu  pašrealizācija ir jāatbalsta ne tikai ar ziedu dāvināšanu, bet arī ar praktisku atbalstu viņu izaugsmei ikdienā.   komentē “Riga TechGirls” vadītāja Anna Andersone.

Kā uzsver Novartis Latvija vadītāja Liene Siliņa: “Inovācijas ir viens no būtiskākajiem elementiem veselības aprūpes kvalitatīvai attīstībai. Mūsu uzņēmumā inovācijas nav tikai apņemšanās, bet reāls darbs, ko mēs kā globāls līderis farmācijā ik dienu veltām, lai paildzinātu cilvēku dzīvi un uzlabotu tās kvalitāti, ieviešot zinātniski pamatotas inovācijas un sadarbojoties ar veselības tehnoloģiju ekosistēmu. Atbalstot “Riga TechGirls” rīkoto “Women in Tech” hakatonu, vēlamies izveidot platformu jaunu risinājumu radīšanai veselības aprūpē, kas palīdzēs uzlabot pacientu piekļuvi pakalpojumiem, slimību agrīnu diagnostiku, ārstēšanas iznākumu un ātrāku pacienta atgriešanos pilnvērtīgā dzīvē.”

Pagājušā gada hakatonā ar tēmu “Energy. Resources. Efficiency.” piedalījās 127 dalībnieki no 15 dažādām valstīm un tā noslēgumā tika prezentētas 15 dažādas idejas. Noslēgumā 1. vietu un 1000 EUR naudas balvu ieguva komanda SORTIQ ar ideju par lietotni, kas atvieglo apģērba un lietu šķirošanas procesu. Arī šī gada hakatona Top3 komandām ir paredzētas naudas balvas, lai veicinātu ideju attīstību.

Reģistrēties hakatonam var līdz 8. martam. Plašāka informācija un reģistrācija: www.rigatechgirls.com/hackathon 

Hakatonu atbalsta Novartis, Cabot, Printify un Sapiens, savukārt tā sadarbības partneri ir Latvijas Universitāte, Latvijas Banka, Rīgas Ekonomikas augstskola un HackTribe.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…