13. marts, 2021

Bitcoin vērtība pirmo reizi pārsniedz 60 000 dolāru

bitcoin

Kriptovalūtas “” vērtība sestdien pirmo reizi uz īsu brīdi pārsniegusi 60 000 dolāru.
Plkst.13.49 “Bitcoin” vērtība sasniedz 60 012 dolārus, kas ir visaugstākais līmenis, kādu līdz šim sasniegusi šī virtuālā valūta, liecina vietnes “CoinMarketCap” dati.
“Bitcoin” vērtība piedzīvo neredzēti strauju kāpumu kopš pagājuša gada marta, kad tā atradās 5000 ASV dolāru līmenī.
To veicinājis tiešsaistes maksājumu ” paziņojums, ka tā ļaus saviem klientiem norēķināties arī ar šo kriptovalūtu.
Savukārt pagājušajā mēnesī Īlonam Maskam piederošais ASV elektromobiļu ražošanas ” iegādājās “Bitcoin” par aptuveni 1,5 miljardiem dolāru un paziņoja, ka drīzumā plāno to pieņemt kā maksāšanas līdzekli par automašīnu iegādēm.
Tikmēr uzņēmuma “Twiter” vadītājs Džeks Dorsijs un repa moguls “Jay-Z” paziņojuši, ka veido fondu, kura mērķis ir “Bitcoin” padarīt par “interneta valūtu”.
2009 gadā izveidotais “Bitcoin” plašāku uzmanību piesaistīja 2017.gadā, kad tā vērtība no nepilniem 1000 dolāriem janvārī uzlēca līdz 20 000 decembrī.
Tad virtuālais burbulis sprāga un kriptovalūtas vērtība piedzīvoja straujas fluktācijas, līdz 2018.gada oktobrī noslīdēja zem 5000 dolāru.
Taču pagājušā gada vērtības kāpums bijis daudz noturīgāks, pievilinot investorus ar peļņas un aktīvu diversifikācijas iespējām.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.