Sākums Jaunumi „Bite grupa ir noslēgusi obligāciju emisiju teju 1 miljarda eiro apmērā

„Bite grupa ir noslēgusi obligāciju emisiju teju 1 miljarda eiro apmērā

2 minūtes lasīšanai
Bite

Baltijā vadošā telekomunikāciju un mediju grupa „Bite grupa” ir veiksmīgi emitējusi 920 miljonu eiro obligācijas starptautiskajos tirgos. Šī ir līdz šim viena no lielākajām emisijām ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas valstīs.

“Tikai trīs dienu laikā esam starptautiskajos tirgos izplatījuši vēsturē lielāko obligāciju emisiju – investori piešķīruši „Bite grupa” gandrīz 1 miljardu eiro. Tādējādi lielākie globālie investori izrāda pārliecību ne tikai par mūsu grupas aktivitātēm, visu grupas uzņēmumu biznesa modeļa ilgtspējību, bet arī par nākotnes perspektīvām,” ir pārliecināts „Bite grupa” izpilddirektors Pranas Kuisis.

Pēc P. Kuisis domām, „Bite grupa” pierāda par neatbilstošām ik pa laikam pastāvošas bažas par Latviju un reģiona pievilcību investoriem, un, neskatoties uz ģeopolitisko vidi, „Bite grupa” atkal atvedusi uz Baltijas reģionu dažus no pasaules lielākajiem investoriem.

„Šodien ir vēsturiska diena ne tikai mūsu biznesa grupai, tā ir vēsturiska diena Latvijai un visām trim Baltijas valstīm. Pasaules investīciju lielvalstis sūta mūsu valstīm uzticības vēstījumu. Un viņi to sūta laikā, kad pat mums pašiem trūkst mazliet šīs pārliecības. Investori rūpīgi izvēlas ne tikai uzņēmumus, bet arī reģionus – kam uzticēt akcionāru, pensiju fondu, stratēģisko investoru naudu. Tieši tāpēc šī veiksmīgā obligāciju emisija ir svarīga ne tikai „Bite grupa”, kas demonstrē ilgtspējīgu izaugsmi, bet arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem,” apgalvo P. Kuisis.

„Bite grupa” pārvalda telekomunikāciju uzņēmumus Latvijā un Lietuvā – “Bite Latvija” un “Bitė Lietuva”, kā arī TV3 mediju grupu un maksas televīziju “Go3” Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Jau šonedēļ, otrdien, paziņojot ziņas par gaidāmo obligāciju emisiju, „Bite grupa” izpilddirektors norādīja, ka: “Tas ir koncerna darbības rezultātu un nākotnes perspektīvu novērtējums. Mēs to uztveram kā mūsu biznesa modeļa un ilgtspējīgas izaugsmes atzīšanu. Vienlaikus tas liecina arī par uzticību visam tā dēvētajam “Jauno Ziemeļvalstu” reģionam.

Lielāko daļu ieņēmumu no šīs rekord-obligāciju emisijas „Bite grupa” plāno izmantot esošo parādu refinansēšanai un ar darījumu saistīto izmaksu segšanai.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…