Sākums Jaunumi Bolt centīsies veicināt skrejriteņu pareizu novietošanu

Bolt centīsies veicināt skrejriteņu pareizu novietošanu

2 minūtes lasīšanai
Bolt scooter

“Bolt Latvijā ievieš mākslīgā intelekta (AI) palīgu elektrisko skrejriteņu pareizai novietošanai. “Bolt” ieviesto drošības pasākumu kopums ir veicinājis drošības standartu uzlabošanu, 2021. gadā samazinot negadījumu skaitu uz 1 miljonu kilometru par 12 % globāli, salīdzinot ar situāciju pirms gada, liecina tikko publicētais jaunākais “Bolt” “Skrejriteņu drošības ziņojums 2022.”

AI palīgs analizēs klientu uzņemtos fotoattēlus ar skrejriteņa novietojumu, un sniegs lietotājam padomus pareizai skrejriteņa novietošanai pilsētvidē. Šīs inovācijas mērķis ir veicināt drošus lietotāju paradumus braucienu noslēdzot.AI risinājums šobrīd tiek ieviests visā Eiropā.

“Pareizi novietots skrejritenis nozīmē drošākas ielas gan skrejriteņu lietotājiem, gan citiem satiksmes dalībniekiem. Mūsu galvenais uzdevums ir veicināt elektrisko skrejriteņu standartus un drošus, un patīkamus braucienus. Esam gandarīti redzēt, ka “Skrejriteņu drošības ziņojuma” rādītāji paliek labāki, tajā pašā laikā, mēs turpinām strādāt un ieviest arvien jaunas funkcijas, uzlabotai klientu braucienu pieredzei, un sekmīgai iekļaušanai pilsētvidē. Šobrīd ieviešam AI palīgu, lai veicinātu skrejriteņu pareizu novietošanu. Jāatzīst, ka programmatūras un datortehnikas risinājumi vieni paši nav tik efektīvi, ir jāsadarbojas ar iedzīvotājiem un pilsētu pašvaldībām ilgtspējīgu paradumu veidošanai. Ziņojumā iekļautas galvenās darbības jomas drošības uzlabošanai pēdējā gada laikā, kas rosinās mūs domāt tālāk par to, kā mēs varam mainīt pilsētas transporta sistēmas drošākai un ilgtspējīgākai videi ikvienam,” saka Eimantas Balta, “Bolt” reģionālais skrejriteņu pakalpojuma vadītājs.

Vadošais mikromobilitātes pakalpojumu sniedzējs 2021. gadā reģistrēja vairāk nekā piecas reizes lielāku braucienu skaitu globāli, salīdzinot ar 2020. gadu, vienlaikus novērojot tendenci samazināties traumu skaitam par 26%, liecina “Bolt” “Skrejriteņu drošības ziņojums 2022.” Salīdzinājumā ar 2020. gadu, kad uz vienu miljonu kilometru tika reģistrēti 10,92 negadījumi, 2021. gadā uz vienu miljonu kilometru tika reģistrēti 12,45 negadījumi. Negadījuma skaita samazinājums, nozīmē mazāk traumu. Reģistrēto traumu skaits uz 1 miljonu kilometru 2021. gadā samazinājās par 26 % – līdz 5,95 traumām, salīdzinot ar 8,07 traumām 2020. gadā.

“Bolt” skrejriteņu drošība ir uzlabojusies, pateicoties uz programmatūras un datortehnikas balstītu sistēmu ieviešanai, kas palīdz aizsargāt skrejriteņu lietotājus un gājējus. Nesen “Bolt” ieviesa braucēju skaita ierobežošanas sistēmu, lai novērstu divu lietotāju vienlaicīgu braukšanu ar vienu skrejriteni. Starp daudzajām drošības funkcijām, kas pašlaik ir izstrādē, “Bolt” inženieri strādā pie pretslīdēšanas-bremzēšanas sistēmas, kas atturēs lietotājus no neapdomīgas braukšanas vai straujas bremzēšanas, braucot ar skrejriteni.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…