Sākums Jaunumi Brīdina par maldinošiem piedāvājumiem iegādāties domēna vārdus

Brīdina par maldinošiem piedāvājumiem iegādāties domēna vārdus

2 minūtes lasīšanai
nic logo

Arvien vairāk Latvijas uzņēmēju saņem e-pastā aicinājumus pārpirkt domēna vārdus, kas līdzinās viņu jau esošo domēna vārdu nosaukumiem. Īpaši aktīvi šogad ir latvisko “.lv” domēna vārdu piedāvātāji, kuri, atsaucoties uz Valsts Valodas centru un normatīvo aktu prasībām, maldina uzņēmējus par sekām, kas var iestāties, ja latviskais domēna vārds netiks iegūts, brīdina NIC.

Šādi piedāvājumi līdzinās citviet pasaulē izplatītām domēna vārdu pārdošanas shēmām, kuru pamatā ir viltus trauksmes radīšana, lai adresātu ievilinātu neizdevīgā darījumā. Piemēram, iegādāties nosaukumu Ķīnas “.cn” domēnā, neskatoties uz to, ka uzņēmums savu komercdarbību tur neveic.

“Atgādinām: latviskā “.lv” domēna vārda izmantošana nav obligāta. Saņemot šādus e-pastus, esiet vērīgi, rūpīgi pārbaudiet sūtītāju un kritiski izvērtējiet pašus piedāvājumus!” uzsver NIC juriste Iveta Skujiņa.

Svarīgi ir atpazīt saņemtā piedāvājuma patiesos nolūkus. Nereti piedāvājumi ir izteikti kādas konkrētas personas interesēs ar mērķi gūt ienākumus, nevis palīdzēt uzņēmumiem aizsargāt tā digitālo identitāti. Viena no pazīmēm šādiem piedāvājumiem ir augstā pakalpojuma cena, kas svārstās ap 250-500 un pat vairāk eiro. Šī summa ir būtiski augstāka par domēna vārda cenu, ja lietotājs to reģistrētu pats.

“Šāda agresīva domēna vārdu piedāvāšana ir sava veida negodīga komercprakse, kas bieži vien tiek mērķēta uz uzņēmumiem un citiem saimnieciskās darbības veicējiem, nevis uz patērētājiem, kuru tiesības un intereses aizsargā Negodīgas komercprakses aizlieguma likums,” skaidro Skujiņa.

Pārliecināšanās par iespējamo darījuma partneru reputāciju un uzticamību, var pasargāt uzņēmumu. Tāpēc pirms darījuma slēgšanas NIC iesaka pārbaudīt iespējamos darījuma partnerus un norādītā domēna vārda lietotāja datus valsts publiskajos reģistros. Saikne starp šīm personām var liecināt par negodprātīgu rīcību. Pārliecināties par patieso piedāvātā domēna vārda lietotāju var, izmantojot NIC “Whois” pakalpojumu “https://www.nic.lv/whois“.

NIC – Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta, Tīkla risinājumu daļa (NIC) kopš 1993. gada ir Latvijas augstākā līmeņa domēna “.lv” reģistra uzturētājs.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…