Sākums Jaunumi Darbu uzsāk Latvijas Digitālā Autosporta platforma – apvienos dažādas disciplīnas un sacensības

Darbu uzsāk Latvijas Digitālā Autosporta platforma – apvienos dažādas disciplīnas un sacensības

3 minūtes lasīšanai
bmw z4 virtual

Latvijā jau veiksmīgi notikušas digitālās, jeb virtuālās autosporta sacensības Autošosejā, Latvijas Automobiļu Federācijas paspārnē izveidota atsevišķa Digitālā Autosporta darba grupa un tagad arī izveidota platforma, kur visas sacensības būs atrodamas vienuviet un tiks strādāts pie jaunu disciplīnu ieviešanas.

Šonedēļ atvērtajā jaunajā platformā, kuras interneta vietnes adrese ir www.eautosports.lv jau ieplānotas sacensības Digitālajā Autošosejā un Driftā, bet tuvākajā laikā tiks pievienotas arī Rallija un Rallijkrosa sacīkstes.

Reitinga punktu sistēma

Jaunums autosportā būs Reitinga, jeb Ranga punktu sistēmas ieviešana, līdzīgi kā tenisā un citos populāros sporta veidos, kur dalībnieki varēs krāt Reitinga punktus dažādu rīkotāju un līmeņu sacensībās. Šāda sistēma dod labāku priekštatu par braucēju samēru un nodrošina iespēju vienmēr noteikt, kurš dotajā brīdī ir konkrētās disciplīnas spēcīgākais sportists valstī.

Simulāciju programmas un platformas

Šobrīd lielākā daļa sacensību notiek uz PC (Steam), jeb datora platformas, taču dažās disciplīnās būs iespējams ņemt dalību arī, izmantojot Playstation un Xbox spēļu konsoles. Autošosejas un Drifta sacensības šobrīd notiks uz Assetto Corsa simulācijas programmas, kamēr Rallija un Rallijkrosa programmu izvēle būs atkarīga no rīkotājiem, taču liela iespēja, ka tiks izvēlēta Dirt 2.0 programma.

Sacensību tiešraides

Augstākā līmeņa sacensības katrā no disciplīnām tiks pārraidītas tiešraidē ar profesionālu komentētāju piesaisti un daži sacensību seriāli būs vērojami arī vietējos TV kanālos. Piemēram tuvākās Autošosejas un Drifta sacensības, kurām jau iespējams pieteikties platformas kalendāra sadaļā, tiks translētas Best4Sport TV kanālā. Turpmākās Autošosejas sacīkstes vadīs un komentēs Oskars Kaņeps-Kalniņš, uz studiju aicinot pieredzējusus Latvijas Autošosejas braucējus, bet Latvijas mēroga drifta kausu vadīs un komentēs Artūrs Virbulis.

Tuvākās sacensības

Platformas kalendāra sadaļā jau atrodamas Autošosejas sacensības “Haralda Šlēgelmilha GT 3 Kauss”, kuras notiks trešdienu vakaros un sastāv no 3 posmiem, kurus dalībnieki aizvadīs ar GT3 klases automašīnām. Kā redzams kausa nosaukumā, tas veltīts vienam no Latvijas vēsturē spilgtākajam un veiksmīgākajam autošosejas braucējam. Lai virtuālajām sacīkstēm piedotu īstu sacensību garšu, vienā no posmiem Haralds iejutīsies komentētāja lomā.

Julijā paredzēts 4 posmu kauss ar leģendrārajām 90`to gadu DTM automašīnām, kurš tiks veltīts ne mazāk leģendārajam Rolandam Dūdam, kurš ar šādu auto startējis Biķernieku trasē.

Drifta sacensības sāksies 15. jūnijā ar 1. posma kvalifikāciju un 16. jūnijā notiks TOP32 finālu braucieni. Drifta Kauss sastāvēs no 5 sacensību posmiem un notiks speciāli veidotās Latvijas trasēs, kā arī vienā Igaunijas trasē. Dalībnieki sacentīsies ar speciāli veidotām PRO klases automašīnām, kurām būs vienlīdzīga jauda, palielināta riepu saķēra u.c. parametri, kas vēl vairāk pietuvina simulātoru sacīkstes dzīvei.

Rallija un Rallijkrosa sacensības šobrīd kalendārā vēl nav atrodamas, taču jau tuvākajā laikā variet gaidīt informāciju arī par šo disciplīnu sacīkšu seriālu sākumu.

Sacensību rīkotājiem un aktīvākajiem dalībniekiem

Platformas mērķis ir vienot digitālā autosporta dalībniekus un rīkotājus, lai palielinātu sacensību kvalitāti un dalībnieku skaitu. Projekta veidotāji aicina visus aktīvos dalībniekus un rīkotājus iesaistīties un sazināties, izmantojot mājaslapā pieejamās saziņas formas vai, sūtot epastu uz eautosports.lv@gmail.com

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…