24. jūnijs, 2021

DEAC ir kļuvis par videi draudzīgu datu centru operatoru

deac

Šī gada maijā ir kļuvis par videi draudzīgu datu centru operatoru, kas izmanto 100% atjaunojamo enerģiju no Ziemeļeiropas vēja parkiem un tādējādi sper soli ceļā uz globāla ekonomikas dekarbonizācijas plāna īstenošanu.

Pieaugošais pieprasījums pēc datu centru, īpaši mākoņu, risinājumiem pēdējo gadu laikā rada lielu enerģijas patēriņu datu centros, kas negatīvi ietekmē klimatu. Fosilā kurināmā elektroenerģijas ražošana ir tieši saistīta ar oglekļa emisijām, tādēļ ir pārgājis uz atjaunojamiem enerģijas avotiem, lai samazinātu tā negatīvo ietekmi uz vidi.

Atmosfērā nonāk palielināta daudzuma siltumnīcefekta gāzu emisijas, kas izraisa globālas klimata pārmaiņas. Šī problēma apvieno daudzas valstis, kas cenšas sasniegt kopīgu mērķi izmešu samazināšanā. saskaņā ar Parīzes vienošanos, IKT visā pasaulē izstrādā jaunus zaļo tehnoloģiju risinājumus, lai līdz 2030. gadam tie kļūtu videi draudzīgi.

“Mēs jau esam uzlabojuši energoefektivitāti, modernizējot dzesēšanas sistēmas, uzstādot jumta dzesētājus un izveidojot jaunas karstā un aukstā gaisa ejas serveru telpās. Tagad, izmantojot arī elektroenerģiju, kas ražota no 100% atjaunojamiem enerģijas resursiem, DEAC, kā sociāli atbildīgs datu centru operators, veicina uzņēmuma ilgtspējīgu attīstību un videi draudzīgu biznesu”, – komentē valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

“Zaļā biznesa” koncepcija un ESG principu ievērošana (Environmental, Social, and Corporate Governance) nozīmē samazināt resursu patēriņu un negatīvo ietekmi uz vidi. Izmantojot zaļo enerģiju, uzņēmums veicina šīs koncepcijas attīstību. Pieaugošais pieprasījums pēc atjaunojamiem enerģijas avotiem sekmēs to izmaksu samazināšanos, stabilitātes palielināšanos un veicinās piekļūšanas iespējas, lai atbalstītu uzņēmējdarbības nepārtrauktību un attīstību.

jau vairāk nekā 20 gadus piedāvā saviem klientiem uzticamus risinājumus tirgū. Zaļā ir progresīvu tehnoloģiju neatņemama sastāvdaļa un svarīgs aspekts stabila biznesa attīstībai mūsdienās. Tagad var realizēt “zaļā biznesa” koncepciju kopā ar datu centru operatoru DEAC, izvēloties to par IKT pakalpojumu sniedzēju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda