25. jūnijs, 2021

Latvijas Pasta jaunā digitālā sūtījumu atmuitošanas rīks

pasta digitalais sutijumu atmuitosanas risinajums

Saskaņā ar izmaiņām Eiropas Savienības (ES) tiesību aktos, sākot ar 2021.gada 1. jūliju, pilnīgi visām precēm, kas tiks iegādātas ārpus ES, t. sk. interneta veikalos, tiks piemērots PVN. Lai persona saņemtu sūtījumu, preces būs jādeklarē muitā.

Jaunā attieksies uz visu pasta nozari visā ES, tostarp uz pilnīgi visiem pasta komersantiem Latvijā un to klientiem, tātad faktiski katru Latvijas iedzīvotāju, kurš iepērkas trešo valstu interneta veikalos vai saņem sūtījumus no draugiem vai radiem, kuri dzīvo ārpus ES.

Lai klientiem atvieglotu sūtījumu atmuitošanas un saņemšanas procesu, kā arī padarītu to ērtāku un ātrāku, Latvijas Pasts radījis jaunu digitālu rīku, kas ļaus ar dažiem soļiem vienkārši un izdevīgi atmuitot ar Latvijas Pasta starpniecību no trešajām valstīm saņemtos sūtījumus.

Aicinām pievienoties attālinātajā Latvijas Pasta jaunā digitālā sūtījumu atmuitošanas rīka iepazīstināšanas pasākumā pirmdien, 28.jūnijā, plkst. 13.00.


Pasākumā piedalīsies:

 • Mārcis Vilcāns, Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs;
 • Raimonds Zukuls, ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors;
 • Agnese Bīdermane, Latvijas Pasta Projektu vadības departamenta direktore;
 • Gundega Vārpa, Latvijas Pasta Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja.

Pasākuma laikā uzzināsiet, kādi sūtījumi būs jāatmuito, un par kuriem būs jāmaksā PVN; kā gaidāmās izmaiņas ietekmēs pasta uzņēmumu un klientu ikdienu; kas jāņem vērā no 1. jūlija, saņemot sūtījumu no trešajām valstīm; kā varētu mainīties atmuitojamo sūtījumu apjoms Latvijas Pastā pēc 1. jūlija; kā darbosies jaunais digitālais sūtījumu atmuitošanas rīks, kādas priekšrocības tas sniegs klientiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Ahven
Ahven - 28. jūnijs, 2021 Atbildēt

Valsts jau tāpat gūs peļņu no samaksātā PVN. Lietojot Aplikāciju man vēl jāmaksā SIMBOLISKA samaksa!!! Ja sūtījuma vērtība ir zem 1 eiro( kas pamatā tā arī ir), tad simboliskā samaksa sadārdzina preces vērtību 2 vai pat 3 un 4 reizes. Jums neliekas, ka tas ir par traku. Valstij vajag peļņu, ko tā arī gūs, tad valsts arī lai sponsorē aplikācijas darbību. Pretējā gadījumā turpinām lietot EDS. Un jaunā aplikācija ir nevajadzīga.

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda