Sākums Jaunumi Divas trešdaļas no tiešsaistē iegādātām 250 precēm neatbilst drošuma prasībām

Divas trešdaļas no tiešsaistē iegādātām 250 precēm neatbilst drošuma prasībām

2 minūtes lasīšanai
wish shopping

Eiropas patērētāju organizāciju testējusi 250 elektropreces, rotaļlietas, kosmētikas un citām preces, kas ir pieejamas tiešsaistes platformās – “Amazon”, “AliExpress”, “eBay” un “Wish”. Testi parādīja, ka 66% no izvēlētām precēm neatbilst Eiropas Savienības (ES) preču drošuma regulējumam, radot patērētājiem elektriska šoka, ugunsgrēka vai nosmakšanas risku.

Kā klāstīja Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijā, preces izrādījās nedrošas dažādu iemeslu dēļ. Piemēram, neviens no četriem dūmu detektoriem nereaģēja uz dūmiem no degošas koksnes, kokvilnas un plastikāta. Savukārt neviens no septiņiem CO detektoriem nebija spējīgs konstatēt nāvējošu gāzes daudzumu, turklāt četri no tiem izrādījās pārāk klusi.

Izmēģinot USB lādētājus, ceļojumu adapterus un portatīvos lādētājus (“power bank”), atklāts, ka trīs ceturtdaļas no 36 precēm neizturēja elektrodrošuma testus. Šie produkti bieži vien bija lēti un no nezināmiem brendiem.

Savukārt, pasūtot bērnu apģērbu, piemēram, džemperus ar kapuci, secināts, ka virknei drēbju auklas bija pārāk garas vai atradās vietās, kurās tās nedrīkstēja būt, kas palielināja lietotāja nosmakšanas risku.

Plastikāta rotaļlietās tika pārkāpti ftalātu robežlielumi, dažreiz pat līdz 200 reizēm.

Lai arī tiešsaistes platformas pēc informācijas saņemšanas parasti aptur nedrošu preču tirgošanu, tomēr bieži vien tās pašas preces parādās platformās atkal. Viena no būtiskām problēmām ir saistīta ar to, ka platformas turētāji neuzskata sevi par atbildīgām par nedrošu preču tirdzniecību un, līdz ar to, iepriekš pietiekami nepārbauda tirgotāja uzticamību, klāstīja Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijā.

Testus veica neatkarīga starptautisko patērētāju pētījumu un testēšanas laboratorija (“International Consumer Research and Testing”).

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…