27. janvāris, 2020

Investējot pusmiljonu eiro, Bite modernizē LATNET pamattīklu

Lai stiprinātu mobilo sakaru operatora BITE “OneIT” koncepta pakalpojumus, kā arī sagatavotos lietu interneta pieslēgumiem, “BITE Latvija” investējusi 500 000 eiro pakalpojuma infrastruktūras modernizēšanā. Modernizācijas rezultātā uzstādītas jaunākās sakaru infrastruktūras ierīces, kā arī izveidots jauns Lietuvā un paplašināts esošais datu centrs Latvijā.

Kopumā investīcijas infrastruktūras attīstībā nodrošinās vairāk iespēju pielāgot to dažādām vajadzībām, piemēram, mākoņpakalpojumiem, virtuālajam privātajam tīklam, video straumēšanai, interneta un datu pārraidei un citiem pakalpojumiem.

Modernizācijas laikā uzstādītas jaunākās sakaru infrastruktūras ierīces, tādā veidā palielinot tīkla caurlaides spēju teju 10 reizes. Piemēram, pateicoties uzlabojumiem, līdz šim tiešsaistē visaugstākajā kvalitātē pārraidīti tādi notikumi kā Pasaules diktāts latviešu valodā, Pasaules čempionāts basketbolā, kā arī dažādi Latvijas Nacionālās Operas un Baleta pasākumi u.c.

Jau šobrīd BITES un kompānijas LATNET attīstītie “OneIT” koncepta pakalpojumi ir pieprasītākie biznesa klientu vidū, jo piedāvā saņemt integrētus informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju pakalpojumus pie viena pakalpojumu sniedzēja, vienlaikus nodrošinot iespēju arī optimizēt izdevumus. Turklāt uzņēmuma pārstāvji prognozē, ka ieguldītās investīcijas infrastruktūras modernizēšanā ļaus vēl vairāk stiprināt BITES konkurētspēju un izaugsmi biznesa klientu segmentā.

““OneIT” koncepta pakalpojumu stiprināšana ir tālredzīgs un stratēģisks solis, lai sagatavotos biznesa klientu nākotnes vajadzībām, ko lielā mērā ietekmēs tehnoloģiju pieaugošā nozīmē uzņēmējdarbības procesos. Proti, infrastruktūras modernizācijas rezultātā spējam nodrošināt esošo un topošo “OneIT” klientu vajadzības pēc stabila un ātra interneta pieslēguma, savukārt tālākā nākotnē tas mums ļaus piedāvāt pakalpojumus, kas saistīti ar lietu internetu, 5G tehnoloģiju, mašīnu tipa komunikāciju u.c. Līdz ar uzlabojumiem un infrastruktūras kapacitātes palielināšanu, tīklam vienlaicīgi varēs pieslēgties ievērojami lielāks ierīču skaits,” stāsta BITES Kaspars Buls.

Tāpat, lai stiprinātu “OneIT” pakalpojumu konceptu, Lietuvā ir izveidots jauns BITES un LATNET biznesa klientu vajadzībām, kā arī paplašināts jau esošais datu centrs Latvijā, papildinot to ar jaunu serveru telpu un palielinot ietilpību 3 reizes.

Jaunā datu centra pamatfunkcija ir nodrošināt piekļuvi datiem gadījumos, ja datu centru Latvijā ir skāruši darbības traucējumi. Tas ir īpaši būtiski lielajiem biznesa klientiem, kuru darbība ir atkarīga no nepārtrauktas piekļuves datiem un to regulāras izmantošanas.

Kā stāsta K. Buls, bieži vien drošības nolūkos uzņēmumiem ir noteikumi, ka rezerves datu kopijām ir jāglabājas noteiktā attālumā no primārā datu centra ģeogrāfiskās lokācijas. Tādēļ jauna datu centra izveide Lietuvā ir bijusi atbilde uz klientu pieprasījumu. Savukārt līdz ar Datu regulas ieviešanu, datu drošībai uzņēmējdarbības vidē ir pievērsta ievērojami lielāka uzmanība, un tās ietekmē datu centra kapacitāte ir piepildījusies jau gada laikā.

Lietuvā darbojas atbilstoši TIA / ANSI-942-A: 2014 standarta “Tier III” prasībām un ir sertificēts saskaņā ar PCI DSS tehniskajiem noteikumiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda