Sākums Jaunumi Investējot pusmiljonu eiro, Bite modernizē LATNET pamattīklu

Investējot pusmiljonu eiro, Bite modernizē LATNET pamattīklu

3 minūtes lasīšanai

Lai stiprinātu mobilo sakaru operatora BITE “OneIT” koncepta pakalpojumus, kā arī sagatavotos lietu interneta pieslēgumiem, “BITE Latvija” investējusi 500 000 eiro pakalpojuma infrastruktūras modernizēšanā. Modernizācijas rezultātā uzstādītas jaunākās sakaru infrastruktūras ierīces, kā arī izveidots jauns datu centrs Lietuvā un paplašināts esošais datu centrs Latvijā.

Kopumā investīcijas infrastruktūras attīstībā nodrošinās vairāk iespēju pielāgot to dažādām vajadzībām, piemēram, mākoņpakalpojumiem, virtuālajam privātajam tīklam, video straumēšanai, interneta un datu pārraidei un citiem pakalpojumiem.

Modernizācijas laikā uzstādītas jaunākās NOKIA sakaru infrastruktūras ierīces, tādā veidā palielinot tīkla caurlaides spēju teju 10 reizes. Piemēram, pateicoties uzlabojumiem, līdz šim tiešsaistē visaugstākajā kvalitātē pārraidīti tādi notikumi kā Pasaules diktāts latviešu valodā, Pasaules čempionāts basketbolā, kā arī dažādi Latvijas Nacionālās Operas un Baleta pasākumi u.c.

Jau šobrīd BITES un kompānijas LATNET attīstītie “OneIT” koncepta pakalpojumi ir pieprasītākie biznesa klientu vidū, jo piedāvā saņemt integrētus informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju pakalpojumus pie viena pakalpojumu sniedzēja, vienlaikus nodrošinot iespēju arī optimizēt izdevumus. Turklāt uzņēmuma pārstāvji prognozē, ka ieguldītās investīcijas infrastruktūras modernizēšanā ļaus vēl vairāk stiprināt BITES konkurētspēju un izaugsmi biznesa klientu segmentā.

““OneIT” koncepta pakalpojumu stiprināšana ir tālredzīgs un stratēģisks solis, lai sagatavotos biznesa klientu nākotnes vajadzībām, ko lielā mērā ietekmēs tehnoloģiju pieaugošā nozīmē uzņēmējdarbības procesos. Proti, infrastruktūras modernizācijas rezultātā spējam nodrošināt esošo un topošo “OneIT” klientu vajadzības pēc stabila un ātra interneta pieslēguma, savukārt tālākā nākotnē tas mums ļaus piedāvāt pakalpojumus, kas saistīti ar lietu internetu, 5G tehnoloģiju, mašīnu tipa komunikāciju u.c. Līdz ar uzlabojumiem un infrastruktūras kapacitātes palielināšanu, tīklam vienlaicīgi varēs pieslēgties ievērojami lielāks ierīču skaits,” stāsta BITES vadītājs Kaspars Buls.

Tāpat, lai stiprinātu “OneIT” pakalpojumu konceptu, Lietuvā ir izveidots jauns BITES un LATNET datu centrs biznesa klientu vajadzībām, kā arī paplašināts jau esošais datu centrs Latvijā, papildinot to ar jaunu serveru telpu un palielinot ietilpību 3 reizes.

Jaunā datu centra pamatfunkcija ir nodrošināt piekļuvi datiem gadījumos, ja datu centru Latvijā ir skāruši darbības traucējumi. Tas ir īpaši būtiski lielajiem biznesa klientiem, kuru darbība ir atkarīga no nepārtrauktas piekļuves datiem un to regulāras izmantošanas.

Kā stāsta K. Buls, bieži vien drošības nolūkos uzņēmumiem ir noteikumi, ka rezerves datu kopijām ir jāglabājas noteiktā attālumā no primārā datu centra ģeogrāfiskās lokācijas. Tādēļ jauna datu centra izveide Lietuvā ir bijusi atbilde uz klientu pieprasījumu. Savukārt līdz ar Datu regulas ieviešanu, datu drošībai uzņēmējdarbības vidē ir pievērsta ievērojami lielāka uzmanība, un tās ietekmē datu centra kapacitāte ir piepildījusies jau gada laikā.

Datu centrs Lietuvā darbojas atbilstoši TIA / ANSI-942-A: 2014 standarta “Tier III” prasībām un ir sertificēts saskaņā ar PCI DSS tehniskajiem noteikumiem.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…