Sākums Jaunumi IT uzņēmumos strādājošas sievietes dibina organizāciju ar mērķi veicināt izpratni sabiedrībā par sievietēm un tehnoloģijām

IT uzņēmumos strādājošas sievietes dibina organizāciju ar mērķi veicināt izpratni sabiedrībā par sievietēm un tehnoloģijām

3 minūtes lasīšanai
She Can Do IT

Organizāciju “She Can Do IT” ir nodibinājušas 11 sievietes, kuras ir programmētājas. Viņas visas vieno fakts, ka iepriekš viņas strādājušās citā nozarē. Un ceļā uz darbu informācijas tehnoloģiju (IT) jomā viņām visvairāk pietrūcis mentoru padoma un atbalsta, lai cīnītos ar stereotipiem.

“”Skolas laikā strādāji Hesburger? Nē? Paldies.” “Ja sieviete neiemācās programmēt bērnībā, tad viņa neiemācīsies nekad.” “Cik tev ir bērnu?” “Mēs tomēr dosim priekšroku kandidātam, kurš potenciāli neaizies bērna kopšanas atvaļinājumā.” “Mums ir kolēģis, kurš nevar pieņemt faktu, ka viņa komandā būs sieviete programmētāja.” Šie nav izdomāti dialoga fragmenti. Tās ir reālas atbildes darba intervijās, par kurām man stāsta sievietes programmētājas. Tāpēc es nolēmu atbalstīt šīs kustības veidošanos, jo tā nedrīkst būt. Īpaši tāpēc, ka mums ir ļoti vajadzīgi augsti kvalificēti speciālisti IT nozarē,” saka programmēšanas skolas “Codelex” vadītājs un izveidotājs Sandris Artemjevs. Tieši viņš iedrošinājis skolas absolventes sākt runāt par realitāti IT jomā un attieksmi pret sievietēm tehnoloģijās, dibinot organizāciju “She Can Do IT”.

Viena no organizācijas  “She Can Do IT” dibinātājām ir Baiba Niparte. Viņa pēc mağistra grāda iegūšanas materiālzinātnē strādājusi vairākos IT uzņēmumos dažādās pozīcijās – gan kā pārdevēja, gan kā klientu apkalpošanas speciāliste un projektu vadītāja. Un pirms gandrīz divim gadiem sapratusi, ka grib darbu, kura rezultāts būs atkarīgs vairāk no viņas pašas. “Tā kā esmu bijusi programmēšanai “otrā pusē”, un tehniskā domāšana man ir spēcīga, nolēmu – būšu programmētāja,” atceras Baiba.

Taču realitāte izrādījās skaudra. “Ir organizācijas, kas piedāvā apmācības, piedāvā pārkvalificēties. Tā sievietēm ir lieliska iespēja, taču ar to vien nekas nebeidzas. Mūsu – “She Can Do IT” organizācijas dibinātāju – veiksmīgas karjeras sākuma atslēga bija atbalsts. Mums katrai apmācību un pēc tam jau darba meklēšanas procesā bija paveicies ar draugiem, mentoriem un skolotājiem, kas nodrošināja mums individuālu atbalstu, palīdzēja atrast atbilstošāko vietu plašajā IT profesiju laukā. Tomēr, runājot ar citām sievietēm, redzam – daudzām šī personīgā atbalsta pietrūkst. Mēs ticam sadarbības un kopienas spēkam. Mēs vēlamies nodrošināt vidi, kur ir iespējama droša zināšanu apmaiņu un kur gribētu iesaistīties ne tikai kopienas dalībnieki, bet arī mentori un nozares profesionāļi. Mēs vēlamies dalīties ar saviem personīgajiem stāstiem, lai iedvesmotu citas sievietes ne tikai apgūt profesiju IT jomā, bet arī tiešām atrast tajā darbu un veidot karjeru,” saka Baiba.

Organizācijas “She Can Do IT” kopienai jebkura sieviete ir aicināta pievienoties jau tad, kad ideja par darbu IT nozarē vai IT kā hobiju vēl tikai “virmo gaisā”. Organizācijas dalībnieces iepazīstinās ar iespējām, palīdzēs saprast intereses un attiecīgi palīdzēs ar atbilstošāko apmācību izvēli. Ja būs nepieciešams, mentora atbalsts būs pieejams arī apmācību laikā un vēl pēc tam, meklējot darbu.

Šobrīd tiek apzināts, ar ko sākt un tieši kāda palīdzība būtu visnepieciešamākā. Tāpēc jebkura interesente ir aicināta reģistrēties kopienā organizācijas “She Can Do IT” mājaslapā un aizpildīt anketu, norādot gan savas intereses IT jomā, gan daloties ar saviem priekšstatiem un atklājot, kāds atbalsts būtu nepieciešams. Organizācijas mājaslapas adrese: https://www.shecandoit.lv

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…