29. marts, 2021

Izsludināts videospēļu izstrādes konkurss “Beidz runāt, sāc darīt 10”

beidz runat sac darit

“Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija” izsludina videospēļu izstrādes konkursu “Beidz runāt, sāc darīt 10”. Lai veicinātu spēļu izstrādi Latvijā un mudinātu ikvienu nozares entuziastu savus spēļu projektus publicēt un ar tiem dalīties plašākai publikai, saņemt par tiem atauksmes un turpināt darbu, lai tos pubilcētu arī kādā no spēļu publicēšanas veikaliem, tiek rīkots jau demito reizi.

Konkurss risināsies mēneša garumā, tas sāksies 3. aprīlī un beigsies 2. maijā, tā rezultāti tiks paziņoti 12. maijā. Spēles tiks vērtētas divās kategorijās – žūrijas vērtējums un publikas vērtējums. Konkursa kopējais balvu fonds ir 1000 eiro, kuri tiks sadalīti starp pirmajām trīs vietām, kuras noteiks internacionāla žūrija.

Konkurss katru gadu ir arī unikāls ar to, ka otru daļu balvu fonda veido ikviens nozares interesents un pat paši dalībnieki, veicot ziedojumu, tādējādi uzvarētāju top trīs tiek noteikti arī no publikas balsojuma, kuru saziedotā summa tiek sadalīta sekojoši: pirmā vieta: 60% no saziedotās summas, otrā vieta: 30% no saziedotās summas un trešajai vietai 10% no saziedotās summas. Visām spēlēm gan žūrijas, gan publikas balsojumā, kuras iegūs pirmo līdz trešo vietu, “Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācija” segs arī izmaksas to publicēšanai kādā no spēļu veikaliem (Steam, , App Store), lai sniegtu atbalstu to publicēšanai tālāk.

Konkursā var piedalīties gan individuāli , gan komandas, lai ļautu brīvi izpausties, tajā nav tēmas ierobežojums. Spēle var būt izziņota tikai pēc iepriekšējā konkursa beigām (2020. gada 8. aprīļa) un tā nedrīkst būt publicēta pirms konkursa sākuma datuma (2021. gada 3. aprīļa). Konkursā drīkst piedalīties arī spēles, kuru prototipi tapuši “Global Game Jam 2021” vai “Mazais BRSD 2020” laikā. Plašāk par konkursa nolikumu varat lasīt konkursa itch.io lapā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.