24. augusts, 2021

Jauna tipa Covid sertifikāts

covidid

Jau vairāk nekā gadu dzīvojam pasaulē, kurā vīruss -19 diktē savus noteikumus — sejas maskas un ierobežojumi kļuvuši par ikdienišķu normu. Kaut viedokļi un nostājas par vakcināciju atšķiras, daļa sabiedrības ir spērusi soli pretī ierobežojumu atvieglojumiem, saņemot vakcīnu, kas mazina vīrusa izplatību.

ID ir produkts, ko realizējuši IT speciālisti, apvienojoties ar reklāmas un izklaides industrijas pārstāvjiem, kuri nākuši klajā ar ērtu veidu Covid-19 sertifikāta pielietošanai ikdienas gaitās.

‘’Es, kā izklaides industrijas pārstāvis, saskaros ar problēmām, ko piedzīvo brīžos, kad viņiem tiek lūgts uzrādīt -19 sertifikātu. Izlādējies telefons, saplaisājis telefona ekrāns, nodriskātas izprintētās A4 lapas — tas viss veicina rindas veidošanos un kavē iekļūšanu publiskajos pasākumos vai izklaides vietās’’ — tā Dāvis.

covidid
covidid

Lai arī problēma sākotnēji var šķist maznozīmīga, jo cilvēki, dodoties ārpus mājas, nodrošinās ar savu personīgo QR vakcinācijas kodu, tomēr ikdienā varam novērot, ka vakcinācijas sertifikāti kļūst par mūsdienu neatņemamu sastāvdaļu. Sabiedriski pasākumi, teātris, koncerti, sporta zāles, lidostas, skolas— tās ir tikai dažas no vietām, kurās tiek lūgts uzrādīt QR kodu kopā ar personas apliecinošu dokumentu. Un šobrīd viss virzās uz to, ka šo vietu pamazām tiek papildināts.

‘’Ja ir problēma, ir jābūt risinājumam!’’— Kaspars, IT specialists. Komandas neatlaidība kombinācijā ar reklāmistu radošumu bija kā pamata akmens jauna veida -19 vakcinācijas apliecinājuma izveidei. Covid ID ir kabatas izmēra plastikāta karte ar askētisku dizainu, kas nu kļuvusi par daudzu cilvēku ikdienas sastāvdaļu. Jaunievedumu varam glabāt makā kopā ar ID karti, un to lietot ir ērti un parocīgi. Covid ID neburzās, nesamirkst un karti novērtē arī tie, kas nav gudro telefonu īpašnieki.

Lai arī neērtībās mēs spertu soli pretī ērtībām, tagad ikvienam ir iespēja iekļūt pasākumos un sabiedriskās vietās, nodrošinoties ar, kaut nelielu, tomēr noderīgu veidu, kas 100% pasargāts no izlādēšanās.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda