23. augusts, 2021

LG Electronics veiksmīgi demonstrējis bezvadu 6G terahercu (THz) datu pārraidi un uztveršanu

LG Logo

Kamēr daudzviet pasaulē notiek pāreja uz mobilo tīklu, sakaru tehnoloģiju attīstība nestāv uz vietas. Tā, piemēram, “LG Electronics” veiksmīgi demonstrējis 6G terahercu (THz) datu pārraidi un uztveršanu 100 metru attālumā ārtelpās, norāda uzņēmuma pārstāvji.

Šis 13. jūlijā panākts sadarbībā ar Eiropas lielāko lietišķo pētījumu laboratoriju “Fraunhofer-Gesellschaft”, datiem pārvietojoties starp Fraunhofera Heinriha Herca institūtu (HHI) un Berlīnes Tehnoloģiju institūtu Vācijā.

Tā kā 6G THz ir neliels diapazons un tas pārraides un uztveršanas laikā starp antenām piedzīvo jaudas zudumu, viens no lielākajiem izaicinājumiem bezvadu 6G attīstīšanā bijusi nepieciešamība pēc jaudas pastiprināšanas, lai nodrošinātu stabilu signā ultraplatjoslas frekvencēs. Jaudas pastiprinātājs, ko izstrādājis LG, “Fraunhofer HHI” un Fraunhofera lietišķās cietvielu fizikas institūts (IAF), bijis ārkārtīgi nozīmīgs šā jaunākā izmēģinājuma panākumiem.

Jaudas pastiprinātājs spēj radīt stabilu signālu līdz pat 15dBm frekvences diapazonā no 155 līdz 175 GHz. LG arī veiksmīgi demonstrējis adaptīvās staru veidošanas tehnoloģiju, kas maina signāla virzienu atbilstoši izmaiņām kanālā un uztvērēja pozīcijā, kā arī liela pastiprinājuma antenas pārslēgšanu, kas apvieno vairāku jaudas pastiprinātāju izejas signālus un pārraida tos noteiktām antenām.

Tā kā globālā standartizācija paredzēta līdz 2025. gadam un komercializācija četru gadu laikā pēc tam, 6G tīkli varēs atbalstīt ātrāku bezvadu pārraidi un sakaru ātrumu ar zemu latentumu un augstu uzticamību.

6G būs galvenā sastāvdaļa apkārtējam visu lietu internetam, kuras mērķis ir uzlabot dzīves un uzņēmējdarbības vidi, padarot to jutīgāku, pielāgojamāku, patstāvīgāku un personalizētāku patērētāju vajadzībām, atzīstot cilvēku klātbūtni un vēlmes.

LG ir vadošais 6G pamattehnoloģiju nodrošinātājs, izmantojot vairākas agrīnas iniciatīvas. 2019. gadā LG sadarbībā ar Korejas Progresīvo zinātnes un tehnoloģiju institūtu, kas ir valsts izcilākā pētniecības universitāte, izveidoja pētniecības centru LG-KAIST 6G.

Šī gada sākumā LG un KAIST piesaistīja globālo bezvadu telekomunikāciju testēšanas un mērīšanas iekārtu ražotāju “Keysight Technologies Inc.”, lai paceltu sadarbību jaunā līmenī. Jūnijā LG tika izraudzīts par vadītāju telekomunikāciju nozares risinājumu alianses (ATIS) nozares iniciatīvas “Next G Alliance” darba grupai, lai nākamajā desmitgadē un pēc tās Ziemeļamerikā sekmētu mobilo tehnoloģiju līderību 6G jomā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.