18. septembris, 2021

LG izvirza mērķi izmantot vairāk nekā pusmiljonu tonnu pārstrādātas plastmasas

LG Logo

LG Electronics (LG) paziņoja par izvirzīto mērķi līdz 2030. gadam izmantot gandrīz 600 000 tonnu pārstrādātas plastmasas, lai samazinātu siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisiju visā savā vērtību tīklā. Šis mērķis ir daļa no plašākas LG iniciatīvas, lai radītu atpakaļpieņemšanas ekosistēmu elektronisko iekārtu atkritumiem un palielinātu pēc izlietošanas otrreiz pārstrādātu (PCR) materiālu izmantošanu savos plaša patēriņa elektronikas un sadzīves tehnikas produktos.

LG 2020. gadā savos produktos izmantoja aptuveni 20 000 tonnu pārstrādātas plastmasas, bet šo apjomu līdz 2025. gadam paredzēts palielināt desmitkārtīgi. Lai arī pārstrādāta plastmasa šobrīd tiek izmantota LG televizoros, personālo datoru monitoros, skaļruņos, veļas automātos, ledusskapjos un gaisa kondicionieros, LG paplašinās pārstrādātas plastmasas izmantošanu arī savu produktu korpusos. Papildus plašākam pārstrādātas plastmasas izmantojumam LG arī visā savā ražošanas procesā samazinās neapstrādātas plastmasas izmantošanu. Šogad 18 televizoru modeļu ražošanā tiks izmantots mazāk neapstrādātas plastmasas, kas ir kāpums salīdzinājumā ar 14 modeļiem 2020. gadā, tādējādi plastmasas izmantošanu samazinot pat par 10 000 tonnu.

LG arī palielina mērķi elektronisko iekārtu atkritumu atpakaļpieņemšanai no 4,5 miljoniem tonnu 2006. gadā līdz vairāk nekā astoņiem miljoniem tonnu līdz 2030. gadam. Līdz 2020. gada beigām savākti jau 3,07 miljoni tonnu. Tāpat LG īsteno iniciatīvas, lai pieņemtu atpakaļ un pārstrādātu elektronisko iekārtu atkritumus 52 valstīs. Dienvidkorejā LG Chilseo Recycling Center, kas darbību sāka 2001. gadā, ne tikai pieņem atpakaļ elektronisko iekārtu atkritumus, bet arī ražo jaunas komponentes no pārstrādātas plastmasas un nosūta detaļas uz netālu esošo LG sadzīves tehnikas ražotni, lai tās izmantotu jaunos produktos, tostarp ledusskapjos.

LG apņēmies samazināt siltumnīcefekta izraisošo gāzu emisijas visā savā produktu aprites ciklā, sākot no ražošanas un transportēšanas, beidzot ar izmantošanu un iznīcināšanu. Saistībā ar saviem ilgtspējas pārvaldības mērķiem LG mātes uzņēmums jūnijā noslēdza vienošanos ar Dienvidkorejas Vides ministriju un vietējām pilsoniskajām organizācijām, lai savā izpētes un izstrādes centrā LG Sciencepark īstenotu no plastmasas brīvu pārvaldību.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda