5. septembris, 2021

Latvijā darbību uzsāks jauns elektroauto uzlādes tīkls Eleport

Eleport

Jaunais un modernais elektroauto uzlādes tīkls Eleport uzsāks darbību Latvijas tirgū, piedāvājot klientiem jaunākās paaudzes maiņstrāvas uzlādes ierīces līdz 22 kW, ātrās uzlādes stacijas un ultra ātrās uzlādes stacijas, kas ļauj uzlādēt vairāk par 100km nepilnās 5 minūtēs.

Jau šī gada rudenī Latvijā tiks atvērtas pirmās jaunākās paaudzes elektroauto uzlādes stacijas Latvijā, un jau tagad Eleport piedāvā Latvijas uzņēmumiem gan pievienot savas uzlādes stacijas Eleport tīklam, gan izveidot savas uzlādes stacijas kopā ar Eleport. Tuvākajā nākotnē Eleport piedāvās arī elektroauto īres pakalpojumu.

Eleport ir modernākais uzlādes tīkls Baltijā ar vairāk nekā 100 uzlādes stacijām. Saprotot, ka pašreiz pieejamā uzlādes infrastruktūra visās Baltijas valstīs nav pietiekama, Eleport ir skaidri definējis mērķi izveidot vienotu un pieejamu uzlādes tīklu visā Baltijā, padarot elektroauto lietošanu ērtu un praktisku.

“Elektroauto lietošanas būtisks priekšnosacījums ir uzlādes staciju pieejamība. Ja pašai idejai, ka par vidi jārūpējas, sabiedrība nešaubīgi piekrīt, tad praksē šo ideju realizēt lielākoties izdodas tikai tad, ja ir nodrošinātas zināmas ērtības. Funkcionējoša un sasniedzama elektroauto uzlādes tīkla izveide ir Latvijai nozīmīgs notikums, kas dod iespēju tuvināties videi draudzīgam dzīvesveidam,” saka Eleport Latvija vadītājs Kārlis Mendziņš.

Eleport ir atvērts uzlādes tīkls. Uzņēmēji ir aicināti pievienot jau izveidotās uzlādes stacijas tīklam, kā arī izveidot jaunas stacijas. Eleport piedāvātais aprīkojums uzlādes stacijām nodrošina uzlādes jaudas balansēšanu atkarībā no konkrētā pieslēguma, tādejādi nodrošinoties pret elektrolīnijas pārslodzi.

“Straujš elektroauto skaita pieaugums un interese par tiem vienlaicīgi no mūsu klientiem raisa jautājumu par uzlādes iespējām. Mēs ļoti atbalstām jaunu uzlādes tīklu operatoru ienākšanu tirgū, jo tas vien aktualizē ilgtspējīgu un videi draudzīgu elektroauto mobilitāti. Prieks, ka arī jaunās uzlādes stacijas un to pieejamība būs redzama mūsu piedāvāto elektroauto navigācijas kartēs, jo izmanto Eiropas līmeņa viesabonēšanas platformu,” Eleport ienākšanu Latvijas tirgū komentē Matīss Zemītis, un e-mobilitātes eksperts.

Eleport 2016. gadā Igaunijā tika dibināts ar misiju padarīt transporta sektoru zaļāku, tas sākās ar elektroauto īres servisu, kas drīz tika paplašināts ar uzlādes tīklu. Šodien Eleport ir plašākais uzlādes tīkls Igaunijā, un tas turpina augt. Salīdzinot ar 2020. gadu, Eleport savu uzlādes staciju skaitu jau ir dubultojis. Uzņēmums ir nodrošinājies ar finansējumu gandrīz 1 miljona eiro apmērā, lai, tikpat veiksmīgi kā Igaunijā, attīstītu savu darbību Latvijā.

Par Eleport plāniem Latvijā un elektroauto iespējām nākotnē plašāk runāsim
š. g. 2. septembrī plkst. 14:00 Jaunajā Teikā – VEFRESH inovāciju kvartālā – vietā, kur rodas un attīstās jaunas tehnoloģijas un inovācijas. Uz Jaunās Teikas daudzstāvu autostāvvietas jumta gaidām viesus uz paneļdiskusiju “Uzlādes infrastruktūra Latvijā: labais un sliktais”: A. Kulbergu, Latvijas Auto Asociācijas prezidentu, M. Avotiņu, Fiqsy dibinātāju un vadītāju, M. Zemīti, Moller Auto e-mobilitātes vadītāju, V. Debesnieku, Skandi Motors elektroauto ekspertu; diskusiju vadīs Kārlis Mendziņš, Eleport Latvija vadītājs. Diskusijas pārraide tiešsaistē: Eleport YouTube kanālā, Eleport Facebook kontā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda