Sākums Jaunumi Latvijā radītā aplikācija “Bookla” palīdz strādāt kalnu kūrortiem

Latvijā radītā aplikācija “Bookla” palīdz strādāt kalnu kūrortiem

4 minūtes lasīšanai
bookla

Latvijā radīta mobilā aplikācija “Bookla”, kas klientiem piedāvā dažādu nozaru uzņēmumu pakalpojumu rezervēšanu vienuviet. Šī brīža epidemioloģiskajos apstākļos mobilā aplikācija būtiski atvieglo ikdienas darbu arī kalnu kūrortiem. Lietotnē ar dažu klikšķu palīdzību var pieteikties aktīvās atpūtas pakalpojumiem, norēķināties par tiem un saņemt atgādinājumus par rezervēto laiku, informē “Bookla” pārdošanas nodaļas vadītājs Oļegs Smirnovs.

“Apzinoties situāciju valstī un ziemas sezonas sākumu, sapratām, ka varam piedāvāt slēpošanas kūrortiem ideālu risinājumu, kā pandēmijas laikā viegli kontrolēt klientu daudzumu uz kalna. Šo aplikāciju attīstījām divu gadu garumā ciešā sadarbībā ar pakalpojumu sniedzējiem no dažādām nozarēm. Tā rezultātā šobrīd varam piedāvāt efektīvu pierakstu kalendāra lietotni gan uzņēmējiem, gan viņu klientiem. Kalni ir lielisks piemērs tam, ka, izmantojot atbilstošu rezervācijas sistēmu, var turpināt strādāt arī ierobežojumu laikā, jo tiek kontrolēta cilvēku plūsma. Mēs esam pārliecināti – ja publiskas vietas brīvā dabā strādātu pēc iepriekšēja pieraksta, tas ļautu kontrolēt cilvēku plūsmu un izlīdzinātu to visas dienas garumā. Aizvērt visu ciet ir vieglākais risinājums, taču no tā ļoti cieš uzņēmumi un cilvēki. Tuvākajā laikā vīruss nekur nepazudīs, tāpēc ir jāiemācās kontrolēt cilvēku plūsmu. Kādēļ uzņēmumiem, it sevišķi tiem, kas darbojas ārpus telpām, ir jābūt slēgtiem, ja var kontrolēt cilvēku plūsmu un izslēgt drūzmēšanos?” pārdomās dalās “Bookla” pārstāvis.

“Bookla” mērķis ir nodrošināt pēc iespējas ātrāku un ērtāku rezervēšanas procesu, lai lietotāji tiešsaistes režīmā var noskaidrot pakalpojuma pieejamību, rezervēt brīvo laiku un norēķināties par pakalpojumu. Šobrīd lietotnē savus pakalpojumus piedāvā dažādu nozaru uzņēmumi, tostarp skaistumkopšanas, veselības, sporta un izklaides, apmācību un citu ikdienā noderīgu pakalpojumu sniedzēji. Lietotni īsā laikā lejuplādējuši un ikdienā izmanto vairāk nekā 30 000 cilvēku.

Aplikācijas izstrādātāji, kas ir gandarīti par lietotāju aktīvu iesaistīšanos aplikācijas pilnveidošanā, katru dienu uzlabo sistēmu, lai tā izturētu maksimālu noslodzi. Piemēram, “Riekstukalnā” aptuveni 900 vietas dienā “izķer” vienas minūtes laikā pēc rezervācijas atvēršanas. Šādos apstākļos, kad pieprasījums pēc slēpošanas kūrortu pakalpojumiem ievērojami pārsniedz piedāvājumu, aplikācija ir efektīvs veids, kā ietaupīt laiku gan lietotājiem, gan pakalpojumu sniedzējiem, lai abām pusēm nav jāvelta laiks laikietilpīgām telefonsarunām.

“Riekstukalna” pārstāve Ieva Rasa lietotni “Bookla” atzīst par ērtu un funkcionālu risinājumu, uzsverot: “Klientu plūsma un kalnu noslodze tiek kontrolēta. Mēs varam palielināt vai samazināt atļauto cilvēku skaitu uz kalna ar pāris klikšķiem. Klientiem tiek nosūtīti gan atgādinājumi pirms kalna apmeklējuma, gan informācija par rezervācijas atcelšanu, kas var notikt mainīgo laikapstākļu vai valdības lēmumu dēļ. Klienti acumirklī tiek automātiski apziņoti, un uzņēmumam tas nav jādara manuāli.”

O. Smirnovs atklāj, ka, balstoties uz iekšējo statistiku un informāciju no slēpošanas kalniem, aplikācijas lietotāji attiecībā uz rezervācijām izturas atbildīgi, jo 95 procenti no klientiem ierodas kalnu kūrortā un izmanto rezervēto laiku, savukārt tie, kas nespēj ierasties, savas rezervācijas atceļ turpat aplikācijā, lai citi gribētāji var šīs vietas izmantot. Klienti, kas nerīkojas atbildīgi – rezervē vietas, bet neierodas un savas rezervācijas neatceļ – var tikt bloķēti. Tādēļ “Bookla” pārstāvis ikvienu, kas aplikācijā rezervē laiku, aicina būt maksimāli atbildīgiem.

Aplikācija tiek piedāvāta trīs valodās – latviešu, angļu un krievu. Tajā ir pieejama interesējošā uzņēmuma vai pakalpojuma meklēšanas funkcija ar attāluma, cenas un citu parametru filtrēšanu. “Bookla” parāda katra uzņēmuma un pakalpojuma aprakstu, atrašanās vietu, fotogaleriju, kontaktinformāciju un rezervāciju kalendāru ar automātisku atgādināšanas funkciju. Klients konkrētam pakalpojumam lietotnē var pievienot arī publisku atsauksmi.

Mobilā aplikācija “Bookla” pieejama gan “Android”, gan “iOS” lietotājiem – lejuplādējama attiecīgi “Google Play” un “Apple AppStore”.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…