1. oktobris, 2020

Latvijā radīta bezkontakta temperatūras mērīšanas un roku dezinfekcijas sistēma “SkanDozis”

skandozis

Septembris ir laiks, kad darbu un sezonu atsākuši neskaitāmi un nozares – daudziem strādāšana mājās vairs nav risinājums ne no biznesa dzīvotspējas, ne praktiskā aspekta. Taču atgriešanās birojos, darba vietās un sabiedriskajā sektorā joprojām nozīmē galveno higiēnas un veselības sargāšanas principus – tīras, dezinficētas rokas un drošu ķermeņa temperatūru.

Šis gads ir dažādu izaicinājumu pilns daudziem uzņēmējiem, taču tas ne vienmēr nozīmē cīņu un sūkstīšanos. Diviem no Latvijas uzņēmējiem ir izdevies satikties ar saviem produktiem saistītā pasākumā un apvienoties, lai kopā radītu universālu, ērtu, ātru un gaumīgu bezkontakta temperatūras mērīšanas un roku dezinfekcijas sistēmu “SkanDozis”.

Jaunizveidotais stends sevī apvieno divus būtiskākos drošas un veselas vides rīkus, kas līdz šim radījuši gana neērtību, satraukuma un personāla iesaistes. Bezkontakta roku dezinfekcijas dozators un ķermeņa temperatūras sensors tagad pieejami vienā risinājumā. Šādā komplektācijā abi konkrētie risinājumi Latvijā vēl nav tikuši realizēti, taču katrs atsevišķi sevi pierādījuši kā ērtu, ātru, precīzu un ekonomisku savas funkcijas veicēju.

Sistēmas “SkanDozis” lietotājiem, vai tie būtu uzņēmuma darbinieki, vai klienti, tikai jāpastiepj roka izgaismotajā stenda daļā, lai saņemtu ~5 ml dezinfekcijas šķidruma. Un kamēr 20 sekundes rokas tiek berzētas – jāpieiet vienā stenda pusē un jāieskatās temperatūras sensora gredzenā, lai pārliecinātos par normālu (nepaaugstinātu) ķermeņa temperatūru.

“SkanDozis” roku dezinfekcijas sensora daļa nodrošina šķidruma ekonomiju, jo katram tiek dozēts konkrēts līdzekļa daudzums. Tas netek uz zemes un visapkārt pa galdu, jo zem sensora tam iestrādāta atlikumu tvertne. Turklāt šķidruma pievienošana un uzturēšana izstrādāta lietotājam maksimāli vienkāršākajā veidā – aiz slēgtām durtiņām sistēmai vienkārši pievienojot 5l kanniņu. Tā nodrošina līdz pat 10 000 lietošanas reizēm – līdzeklis tiek ekonomēts un jāmaina daudz retāk kā ierasts.

Arī temperatūras sensora daļa ir bezkontakta – joprojām nekam nav jāpieskaras. Pēc tam, kad cilvēks ierīcei pietuvinājis seju ~20 -30 cm attālumā, ar gaismas un skaņas signālu 1 sekundes laikā tiek paziņots mērījuma rezultāts ar 0,3 grādu precizitāti. Tas iespējams, jo mērījums tiek noteikts pēc vairāk kā 1000 punktiem acu un pieres zonā, par pamatu ņemot siltākos punktus tieši acu zonā, kur vismazāk jūtama vides temperatūras ietekme.

Lai “SkanDozis” darbotos, tam nepieciešams tikai 220V elektrības pieslēgums, šķidrais vai vidēji šķidrais dezinfekcijas šķidrums un vieta telpā, kur cilvēkiem, ērti piekļūt vismaz no 2 plaknēm (roku dezinfekcijas daļu var lietot no abām “loga” pusēm). Tieši tik vienkārša lietošana.

Savukārt estētikas cienītāji novērtēs lakonisko, mūsdienīgo un pamanāmo dizainu, kas pielāgojams uzņēmuma vizuālajai identitātei. Ne bērni, ne pieaugušie šim nepaies garām, aizmirstot par drošības pasākumiem.

Jau izskanējis, ka š.g. 5. augustā informācijas tehnoloģiju uzņēmums “Altas IT” SIA uzsāka bezkontakta temperatūras sensoru Kentix SmartScan uzstādīšanu Rīgas skolās. Svinīgā pirmo divu sensoru atklāšanas prezentācija notika Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā. Tā kā tas notika mēnesi pirms jaunā mācību gada sākuma, tad vadība paralēli bija parūpējusies arī par praktiskiem un glītiem roku dezinfekcijas stendiem. “Tās dienas pasākumā man radās iespēja pirmo reizi redzēt HandBox risinājumu dzīvē. Gaumīgs, praktisks un ērts risinājums, turklāt pamanīju, ka ar pietiekoši plašām iespējām to papildināt gana iespaidīgā izmēra dēļ. Sazinājāmies ar autoriem, lai padarītu mūsu abu risinājumus vēl universālākus. Kāpēc iestādēm lietot, uzstādīt un aizņemt vietu atsevišķi, ja vairākas higiēnas un drošības prasības šobrīd ir jāievēro vienlaikus? ” stāsta Altas IT priekšsēdētājs Māris Baltbergs.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda