25. maijs, 2020

Latvija – virtuālā pasaules čempione hokejā

latvijas hokeja izlase

Latvijas hokeja valstsvienība, pateicoties līdzjutēju balsojumam, svētdien kļuvusi par 2020. gada pasaules čempioni hokejā, informē Starptautiskā hokeja federācija. IIHF šopavasar lēma aizstāt Covid-19 pandēmijas dēļ atcelto pasaules čempionātu, tā vietā divarpus nedēļu laikā aizvadot virtuālu turnīru, kura grafiks saskanēja ar Šveicē plānotajām meistarsacīkstēm. Reālu spēļu vietā to paredzētajos laikos līdzjutēji divas stundas sociālajos tīklos varēja balsot par katra mača uzvarētāju. “Balstoties uz līdzjutēju balsīm un maģisku formulu noteicām katras rezultātu,” skaidro IIHF.

Kopā 64 spēļu laikā saņemtas 778 712 balsis, tātad 12 167 balsis vidēji spēlē, kas aptuveni salīdzināms ar hokeja čempionāta mačos vidēji spēlē sastopamajiem skatītājiem, uzsver federācija.

Latvijas izlasei līdzjutēju balsojums grupu turnīrā nodrošināja uzvaru ar rezultātu 5:4 pret Norvēģiju, ar 7:4 – pret Kazahstānu, ar 7:2 – pret Itāliju, ar 7:6 (pēcspēles metienos) – pret Somiju, ar 7:4 – pret ASV un ar 7:6 gan pret Šveici, gan Krieviju.

Savukārt ceturtdaļfinālā ar 7:2 tika pieveikta Kanāda, bet pusfinālā izlases atbalstītāji ar 5:4 pārspēja Slovākijas fanus.

Svētdien notikušajā turnīra finālā ar 8:5 pārspēja Somijas izlasi, bet cīņā par trešo vietu Čehija ar 8:7 pēcspēles metienos pieveica Slovākijas valstsvienību

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda