20. jūlijs, 2020

Lietotne ‘Apturi Covid’ lejupielādēta 99 000 reižu

Apturi Covid App

Lietotnes “Apturi Covid” lejupielāžu skaits patlaban sasniedzis 99 000, portālu “Delfi” informēja lietotnes komunikācijas vadītāja Elīna Lidere. Lidere gan nevarēja pateikt, cik personas ar lietotnes starpniecību ir brīdinātas par saskarsmi ar -19 slimnieku, jo šādi dati ir SPKC kompetencē. Viņa arī atklāja, ka patlaban tiek strādāts pie identifikatoru apmaiņas analīzes un izstrādes. Tos plānots apmainīt ar citām valstīm Eiropas Savienības (ES) ietvaros, bet tas būs atkarīgs no tā, kā ES līmenī šis process tiks organizēts.

Citi lielāki atjauninājumi lietotnei patlaban netiek plānoti, jo centās ņemt vērā visas nepieciešamās lietas jau izstrādes un testēšanas gaitā, tāpēc pie lietotājiem nonāca jau stabils un darbspējīgs produkts, norāda Lidere.

Taču, tāpat kā citām, arī šai aplikācijai tiek veikti atsevišķi uzlabojumi kā vizuālā, tā funkcionālā veidā.

“Tā kā bijām vieni no pirmajiem pasaulē, kas praktiski ieviesa uz “Google” un “Apple” tehnoloģijām balstīto lietotni, tad interese par to ir liela. Ir bijušas daudzas tikšanās, konferences, kur esam dalījušies savā pieredzē ar vairāku valstu interesentiem par tehnoloģiskajiem, juridiskajiem, datu drošības un komunikācijas aspektiem,” skaidro Lidere.

Viņa norāda, ka jebkuram interesentam ir pieejams lietotnes pirmkods un citi materiāli, bet pagaidām ne ar vienu valsti sadarbības līgums nav noslēgts.

Jāatgādina, ka ar lietotnes palīdzību ir iespējams ātrāk un plašāk piefiksēt saslimušo kontaktpersonas. Lietotne “Apturi Covid” neievāc datus un neizseko lietotājus. Viedtālruņi, kuros tā būs uzstādīta, ar “Bluetooth” palīdzību apmainīsies ar signāliem jeb digitāliem “rokasspiedieniem”, ko uzglabās lietotāja tālrunī šifrētā veidā.

Ja viena tālruņa lietotājs saslims, otrs tiks brīdināts, ka kādā brīdī savās ikdienas gaitās ir saskāries ar -19 inficētu cilvēku. Inficētā persona un vieta, kur noticis kontakts, lietotājam paliks anonīma.

Jau ziņots, ka visā Latvijā saistībā ar -19 izplatīšanos 12. martā bija izsludināta ārkārtējā situācija, kas beidzās 9. jūnijā.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītajai slimībai. Tā nodēvēta par -19. Nosaukums izveidots no vārdiem “korona”, “vīruss” un “slimība”. Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Maija beigās tika prezentēta pašmāju IKT nozares un zinātnes pārstāvju brīvprātīgi un bez maksas izstrādāta mobilā lietotne “Apturi Covid”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda