17. jūnijs, 2020

LMT ievieš VoLTE tehnoloģiju kvalitatīvākiem balss sakariem internetā

Gatavojoties sarunu nodrošināšanai tīklā, pirmais Latvijā ieviesis VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju, kas nodrošinās balss sakarus caur datu pārraides tīklu daudz augstākā kvalitātē nekā tas līdz šim bijis pieejams.

Attīstoties mobilo sakaru tehnoloģijām, arī balss sakari tiks nodrošināti mobilā interneta tīklā. Zvani internetā caur dažādām lietotnēm (kā Whatsapp, u.c.), video un balss zvanu platformām internetā nav tik kvalitatīvi, kā ierasts sarunās mobilo sakaru tīklā. Līdz ar VoLTE ieviešanu, šī situācija mainīsies, zvanu savienojumi notiks daudz ātrāk, kā arī balss sakaru kvalitāte būs daudz augstāka.

“Izmantojot balss zvanu pārraidi mobilo sakaru tīklā, iedzīvotājiem būs jāpierod, ka notiks daudz ātrāk. Vairs nebūs sākumā tā nelielā pauze, kas mobilo tālruņu lietotājiem radījusi ieradumu sagatavoties sarunai pēc tam, kad sarunu biedrs atbild uz zvanu,” par jaunās efektu stāsta viceprezidents tehnoloģiskajos jautājumos Gunārs Danbergs. “VoLTE tehnoloģija ir arī nozīmīgs solis, gatavojoties tīklam, kas ļaus radīt pilnīgi jaunus risinājumus ar augstāku kvalitāti un precīzāku izpildījumu, pirmo reizi mobilo sakaru tīklā arī garantējot kvalitāti.”

Jaunais risinājums darbosies neatkarīgi no tīkla tehnoloģiju paaudzes – tātad gan 4G, gan tīklā. Šobrīd vēl turpinās sadarbība ar iekārtu ražotājiem, lai nodrošinātu VoLTE programmatūras atbalstu viedierīcēs arī Latvijā. VoLTE risinājums vairākus mēnešus tīklā jau darbojas testa režīmā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda