16. jūnijs, 2020

Pedagogi aicināti pieteikties Tehnoloģiju jomas skolotāju konferencei

tehnologiju jomas skolotaju konference

Lai palīdzētu pedagogiem sagatavoties jaunajam mācību gadam pēc Skola2030 izstrādātā kompetenču pieejas izglītības modeļa, kā arī informētu par aktualitātēm informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarē, IT Izglītības fonds Start(IT) aicina tehnoloģiju un citu jomu skolotājus līdz 6. augustam pieteikties konferencei.

Tehnoloģiju jomas skolotāju notiks 20. augustā no plkst. 10:00 līdz 17:30, un tajā varēs piedalīties digitāli, sekojot līdzi tās norisei Start(IT) kontā sociālajā tīklā Facebook.

“Šajā gadā konferencē pulcināsim visu tehnoloģiju mācību priekšmetu skolotājus. Aicinām konferencei pieteikties arī citu jomu pedagogus, jo arvien vairāk izglītībā tiek uzsvērta sadarbība un satura integrācija mācību jomu starpā, kā arī efektīvs un jēgpilns tehnoloģiju lietojums. Šobrīd esam un arī nākotnē dzīvosim vidē, kur tehnoloģijas ir klātesošas jebkurā jomā – arī sociālajās zinātnēs, medicīnā, mākslā un citur. Ir ļoti svarīgi, ka skolotāji ir informēti un spēj to skaidrot un demonstrēt bērniem, jauniešiem – jau sākot no sākumskolas klasēm,” uzsvēra IT Izglītības fonda vadītāja Evija Celma.

Konferencē uzstāsies Accenture Inovāciju vadītājs Latvijā Kristaps Banga, Latvijas Mobilais Telefons prezidents Juris Binde, pārstāvis no tehnoloģiju kompānijas Google, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors Leo Seļāvo, Printful Jauno produktu izstrādes un tirdzniecības vadītāja Elīna Krūze, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Zanda Rubene, eTwinning koordinators Latvijā Kristaps Auzāns, dizainere, dizaina domāšanas eksperte un IT Izglītības fonda eksperte Dizaina un tehnoloģiju jomā Jeļena Solovjova, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas programmēšanas skolotāja ar ilggadēju pieredzi darbā starptautiskā bakalaurāta klasēs Aija Lūse un citi.

“Konferences laikā ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt šī brīža aktualitātes IKT sektorā gan no uzņēmējdarbības, gan zinātnes skatu punkta, kas ir galvenie dzinējspēki darba tirgū. Tādējādi ikviens varēs paplašināt redzesloku, kā arī skolotāji ieraudzīs nepieciešamos uzsvarus, lai skolā pasniegtu tehnoloģiju un citu saistīto jomu priekšmetus. Otra konferences programmas daļa tiks veltīta tematiem par efektīvu tehnoloģiju pielietojumu skolās, dizaina domāšanas procesu, kā arī vairāki pedagogi dalīsies savā pieredzē,” skaidroja E. Celma.

Konferencei ir aicināti pieteikties Latvijas informātikas, datorikas, programmēšanas, dizaina un tehnoloģiju skolotāji, kā arī citi ieinteresētie izglītības iestāžu pārstāvji. Lai saņemtu aktuālo informāciju par konferences norisi un aktivitātēm pēc tās, atvērta pieteikšanās līdz 6. augustam. Vairāk informācijas par konferenci un reģistrēšanās: ŠEIT

IT Izglītības fonds – Start(IT) arī 2020./2021. mācību gadā pedagogiem piedāvās Augsta līmeņa programmēšanas mācības. Pirmā līmeņa mācībās tiks uzņemti 35 dalībnieki, tās tiks uzsāktas 21. augustā un ilgs līdz martam. Mācībām aicināti pieteikties pedagogi ar priekšzināšanām programmēšanā, kas pasniegs vai potenciāli nākotnē varētu pasniegt augsta līmeņa programmēšanu vidusskolas vecuma skolēniem. Pieteikties pirmā līmeņa mācībām varēs līdz 30. jūlijam. Detalizēta un pieteikšanās: ŠEIT

Otrā līmeņa programmēšanas mācības, kas tiks uzsāktas novembrī un noslēgsies martā, būs paredzētas pedagogiem, kuri ir absolvējuši pirmā līmeņa mācības, vai arī ir strādājuši ar tehnoloģijām, kas tiek apskatītas pirmā līmeņa mācībās un būs nokārtojuši Start(IT) zināšanu un prasmju pārbaudes testu.

Start(IT) ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst IT prasmes. Start(IT) bez maksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā www.startit.lv. Start(IT) atbalstītāji ir Accenture, Rīgas Tehniskā universitāte, MAK IT, eazyBI, Emergn, VEFRESH. Start(IT) sadarbības partneri ir Codelex, VISMA, RIGA COMM, ZZ Dats, Baltic3D.eu, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija,  Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. vidusskola, Skola2030, Valsts izglītības satura centrs un Transporta un sakaru institūts.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda