Sākums Jaunumi LMT šī gada pirmajā ceturksnī palielinājis investīciju apjomu

LMT šī gada pirmajā ceturksnī palielinājis investīciju apjomu

3 minūtes lasīšanai
lmt logo

Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2022. gada pirmajā ceturksnī palielinājis investīciju apjomu infrastruktūrā, tīkla un tehnoloģiju attīstībā, kā arī sniedzis būtisku ieguldījumu sabiedrības drošības veicināšanā, tostarp sniedzot palīdzību karā cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem, stiprinot Latvijas informatīvo telpu un veicinot izpratni par kiberdrošību.

“Laikā, kad ekonomiski plaukstošo Ukrainu iznīcina Krievijas armija, LMT kā Latvijas tehnoloģiju un sakaru flagmanis uzskata par savu atbildību sniegt palīdzīgu roku agresora uzbrukumos cietušajiem ukraiņiem. Kara apstākļos, kad bēgļu gaitās dodas miljoni, ir svarīgi palīdzēt viņiem nodrošināt saziņu ar tuviniekiem. Tādēļ esam snieguši tehnisko atbalstu gan Ukrainas aizstāvjiem, gan bēgļiem, nodrošinot bezmaksas sakarus Latvijas teritorijā, atceļot viesabonēšanas tarifus LMT klientiem Ukrainā, kā arī ziedojot nepieciešamās iekārtas. Liela daļa šodienas kauju tiek izcīnītas virtuālajā pasaulē, tāpēc ar mērķi stiprināt informatīvo telpu LMT Viedtelevīzija nodrošina un izceļ pasaules lielāko ziņu kanālu tiešraides. Savukārt, domājot par Latvijas kā valsts un tās iedzīvotāju drošību, publiskajā komunikācijā lielu uzsvaru pēdējo mēnešu laikā esam likuši uz kiberdrošības jautājumiem,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

Vairāki simti uzlādes bateriju un cita veida tehnoloģisks atbalsts Ukrainas aizstāvjiem, vairāki iekārtu uzlādes punkti un bezmaksas interneta nodrošinājums bēgļu centriem, bezmaksas SIM kartes Ukrainas bēgļiem – tā ir tikai daļa no LMT sniegtā atbalsta Ukrainai. LMT sociālo tīklu kanāli tika atvēlēti informācijai par palīdzības sniegšanu Ukrainai, turklāt kiberdrošības speciālisti izstrādāja virkni drošības padomu bēgļiem, kuru viedierīces varētu būt apdraudējuši agresorvalsts Krievijas drošības dienesti. Apliecinot korporatīvo sociālo atbildību, savu ieguldījumu snieguši arī LMT darbinieki, iesaistoties palīdzības pasākumos bēgļiem un veicot brīvprātīgo darbu gan grupās, gan individuāli.

Kiberdrošības atbalstam LMT 2022. gada sākumā ieviesa jaunu pakalpojumu mobilajā tīklā – LMT Interneta sargu –, kas sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju CERT.LV pasargā LMT klientus no aktuālākās ļaunatūras un cita veida apdraudējumiem interneta vidē. Vienlaikus sabiedrībā tika rosināta arī diskusija par medijpratību, sadarbībā ar Baltijas Mediju izcilības centru veidojot saturu uzticamas informācijas atpazīšanai informatīvā kara apstākļos.

Tā kā klientu interneta patēriņš joprojām pieaug, LMT arī turpinājis darbu pie infrastruktūras attīstīšanas, interneta kapacitātes palielināšanas un plašākā 5G tīkla izbūves Latvijā. 2022. gada pirmajā ceturksnī investīciju apjoms sasniedzis 8,8 miljonus eiro. Klientu pieslēgumu skaits palielinājies par vairāk nekā 11 000, un tagad kopējais pieslēgumu skaits LMT tīklā pārsniedz 1,37 miljonus. Līdz ar klientu skaita pieaugumu un biznesa risinājumu attīstību LMT grupas apgrozījums pieaudzis par 10% un sasniedzis 66,5 miljonus eiro. EBITDA rādītāji 2022. gada 1. ceturksnī ir pieauguši par 7% un sasnieguši 21,1 miljonu eiro.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…