Sākums Jaunumi Meitenes aicinātas pieteikties bezmaksas programmēšanas kursiem

Meitenes aicinātas pieteikties bezmaksas programmēšanas kursiem

2 minūtes lasīšanai
PyGirls campaign

Programmēšanas skola “Datorium” un Rīgas pašvaldība aicina ikvienu meiteni vecumā no 14 līdz 19 gadiem spert pirmos soļus programmēšanas pasaulē un apgūt “Python” programmēšanas valodu. Kurss ir īpaši izstrādāts, lai palīdzētu meitenēm apgūt digitālās prasmes un programmēšanu draudzīgā #girlsonly vidē.

“Programmēšana kļūst par vienu no mūsdienu pamatprasmēm un tā noteikti nav domāta tikai puišiem. Esam izveidojuši īpašu tiešsaistes programmēšanas kursu “PyGirls” tikai meitenēm vecumā no 14 – 19 gadiem. Divu mēnešu garumā meitenes apgūs “Python,” šobrīd vispopulārāko programmēšanas valodu, un izveidos savas pirmās aplikācijas. Papildus programmēšanas iemaņām, meitenes attīstīs savu loģisko domāšanu un apgūs mūsdienīgus digitālos rīkus, lai varētu efektīvi sadarboties savu projektu izstrādē un darboties attālināti komandās, kā tas notiek praksē IT nozarē.” uzsvēra “Datorium” vadītāja Anžela Džafarova.

Programmēšanas nodarbības notiks tiešsaistē divas reizes nedēļā – trešdienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 19.30 un sestdienās no plkst. 11.00 līdz plkst. 12.30. Nodarbības sāksies 27. martā un notiks latviešu valodā. Visas programmēšanas nodarbības tiks ierakstītas un būs pieejamas mācību platformā. Lai piedalītos kursā, nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu.

Pieteikties kursam iespējams līdz 15. martam šeit: https://link.datorium.eu/pygirls-2024

“Es ticu, ka katra meitene var programmēt! Esmu PyGirls pasniedzēja jau 3 gadus un katru gadu saņemu tādas ziņas no savām kursa dalībniecēm: OMG, ja es zinātu, ka programmēšana var būt tik jautra un interesanta, es būtu sākusi apgūt programmēšanu ātrāk! Kopā mēs varam lauzt stereotipus, ka programmēšana ir kaut kas ļoti sarežģīts un garlaicīgs. Mūsdienās digitālās un programmēšanas pamatprasmes ir nepieciešamas katrai meitenei, kas vēlas izveidot savu biznesu, strādāt modernā starptautiskā uzņēmumā vai izveidot veiksmīgu karjeru jebkurā jomā,” stāsta Luīze Kadakovska, Datorium pasniedzēja.

“PyGirls” kursu jau absolvējušas vairāk nekā 300 meiteņu, un 86% nolēma turpināt apgūt programmēšanu. “PyGirls” kursa dalībnieces tiks pievienotas “Datorium Discord” servera kopienai, kas šobrīd apvieno vairāk nekā 10 500 jauniešus ar interesi par programmēšanu un tehnoloģijām, piedāvājot viņiem interesantas diskusijas, bezmaksas pasākumus, iespēju atrast savu pirmo prakses vai darba vietu, kā arī daudzus citas aizraujošas iespējas.

Programmēšanas kursus organizē “Datorium”, sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departamentu “Rīga STEAM” ekosistēmas ietvaros.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…