Sākums Jaunumi Mobilā aplikācija,kas ļauj “izkratīt sirdi” un saņemt atbalstu.

Mobilā aplikācija,kas ļauj “izkratīt sirdi” un saņemt atbalstu.

2 minūtes lasīšanai
dia lv

Darbību uzsākusi Latvijā radīta mobilā aplikācija “Dia.lv”, kas palīdz cilvēkiem pārvarēt ikdienas grūtības, piedāvājot aktīvās klausīšanās pakalpojumus. Mobilā aplikācija ļauj “izkratīt sirdi” un saņemt atbalstu tiem, kam tas nepieciešams.

Kopš pandēmijas sākuma strauji aktualizējies jautājums par sabiedrības garīgo veselību. Vairāk nekā puse (52,8 %) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem uzskata, ka Covid-19 krīze negatīvi ietekmējusi viņu garīgo veselību, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021. gada iedzīvotāju aptaujas par ienākumiem un dzīves apstākļiem provizoriskie dati. Lai palīdzētu risināt šo problēmu, Latvijā izstrādāta mobilā aplikācija, kas nodrošina iespēju tikt uzklausītam ikvienam, kam tas nepieciešams, sniedzot emocionālu atbalstu un sapratni.

Kā stāsta aplikācijas izstrādātāju pārstāvis Mārtiņš Īviņš, aplikācija radīta 2021. gada laikā. “Nepieciešamību pēc šādas mobilās aplikācijas, kas spēj pildīt emocionāla atbalsta funkciju iepriekš savā dzīvē izjutuši vairāki no mūsu komandas pārstāvjiem, atzīstot, ka kādā no dzīves posmiem tā būtu bijusi ļoti noderīga. Redzot, kā pandēmija ietekmē cilvēkus – rada bailes, neziņu, šķelšanos – sapratām, ka šis ir īstais laiks, kad aktualizēt un realizēt ideju par šo aplikāciju,” papildina M. Īviņš.

Mobilā aplikācija ir viegli izmantojama – pēc aplikācijas lejupielādes “Google Play” vai “iOS App Store”, nepieciešams izveidot savu profilu. Tiklīdz tas ir izdarīts, katrs lietotājs saņem 30 bezmaksas sarunas minūtes. Lai uzsāktu sarunu, jāizvēlas tēma, kā arī iespējams izvēlēties savu uzklausītāju, un saruna var sākties!

Aplikācija piemērota plašam sabiedrības lokam – tajā iespējams apspriest tādas tēmas kā skola, ģimene, attiecības, darbs, draugi, LGBTQ+, sēras, reliģija un vispārīgas tēmas, kas ļauj apspriest visu, ko sirds kāro.

Mobilo aplikāciju izstrādājusi Latvijā bāzētais uzņēmums “Catsy Cat Studio”, aplikācijas izstrāde ilgusi aptuveni gadu. Mobilo aplikāciju iespējams lejupielādēt “Apple iOS” lietotājiem un “Android” lietotājiem bez maksas.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…