10. aprīlis, 2023

Neste investē elektro drošībā, uzstāda elektrības ģeneratorus DUS tīklā

neste karte

Degvielas tirgotājs SIA „ “ uzsācis elektrības ģeneratoru uzstādīšanu visā „Neste“ degvielas uzpildes tīklā Latvijā, lai nodrošinātu elektroenerģijas pieejamību 24/7 un degvielas uzpildi bez pārtraukumiem. Plānots, ka šī gada ū teju puse jeb 31 „Neste“ degvielas uzpildes stacijas tiks aprīkotas ar elektroenerģijas ģeneratoriem, kas ieslēgsies automātiski elektrības pārrāvumu gadījumā.

„Galvenais iemesls dīzeļģeneratoru uzstādīšanai „Neste“ DUS tīklā ir neretie elektrības pārrāvumi, īpaši reģionos Latvijā, kur raksturīgas krasas laikapstākļu izmaiņas un spēcīgi pērkona negaisi vasaras periodā. Pārrāvumu rezultātā var ciest gan degvielas uzpildes iekārtas, gan pārtraukta degvielas uzpilde, ja tajā brīdī to veic mūsu . Taču neapšaubāmi, sākoties karam Ukrainā, secinājām, ka riski ir vēl plašāki, un šim projektam – stratēģiska nozīme,“ tā energo drošībā skaidro SIA „Neste Latvija“ valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis.

„Latvijā šobrīd darbojas 76 automātiskās „Neste“ degvielas uzpildes stacijas un gada laikā tajās notiek vairāk nekā deviņi miljoni degvielas uzpilžu. Ja iepriekšējos gados esam daudz strādājuši, lai paplašinātu degvielas uzpildes tīklu visā Latvijā, tad šobrīd mūsu galvenais uzdevums ir, lai DUS tīkls darbotos 24/7, proti, lai mūsu pakalpojumi klientiem būtu pieejami nepārtraukti. Līdz gada vidum aprīkosim teju pusi no mūsu DUS tīkla un plāns ir, ka katrā Latvijas pilsētā ir vismaz viena vai vairākas Neste DUS, kuras būs aprīkotas ar elektrības ģeneratoriem, attiecīgi gatavas X stundai, cerībā, ka tāda nepienāks,“ papildina Armands Beiziķis.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.