Sākums Jaunumi Neste uz uzpildes staciju jumtiem Latvijā plāno uzstādīt vēja turbīnas un saules paneļus

Neste uz uzpildes staciju jumtiem Latvijā plāno uzstādīt vēja turbīnas un saules paneļus

3 minūtes lasīšanai
neste

Degvielas tirdzniecības “Neste ” šogad plāno uzsākt plašāku atjaunojamās enerģijas ražošanu, izmantojot vēja turbīnas un saules paneļus, ko plānots uzstādīt uz degvielas uzpildes staciju un “Easy Deli” veikalu jumtiem.

“Jau otro gadu pēc kārtas esam pilnībā pārslēgušies tikai uz atjaunojamās elektrības izmantošanu savā darbībā Latvijā. Tas iet roku rokā un izpildes ziņā pat apsteidz Neste korporācijas apņemšanos līdz 2023. gadam visā pasaulē pilnībā pāriet uz 100% “zaļās” elektrības izmantošanu, un līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrā ražošanu,” komentē “Neste Latvija” valdes priekšsēdētājs Armands Beiziķis. “Vienlaikus tas liek mums domāt par pieaugošas elektroenerģijas patēriņa samazināšanu arī ar citiem risinājumiem, piemēram, uzstādot savās stacijās vietējas nozīmes risinājumus, tādus kā vēja turbīnas un saules baterijas, lai mēs kļūtu arvien pašpietiekamāki. Pērn uzstādījām pirmo 1kW vertikālās ass vēja elektrostaciju degvielas uzpildes stacijā Rīgā, Krasta ielā 68, bet šogad plānojam uzstādīt vismaz vēl vienu efektīvāku vēja turbīnu un potenciāli arī saules paneļus uz pilnībā automatizēto veikalu “Easy Deli” jumtiem,” papildina Beiziķis.

“Neste” mērķis ir līdz 2023. gadam panākt 100% atjaunojamās elektroenerģijas izmantošanu visā pasaulē. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, “Neste” noslēgusi sadarbību ar “Vattenfall”, vienu no Eiropas lielākajiem enerģijas un siltuma ražotājiem, par hidroenerģijas piegādēm, kas sācies 2022. gada janvāra sākumā. Papildus tam “Neste” palielinājusi atjaunojamās elektroenerģijas izmantošanu savā Porvo naftas pārstrādes rūpnīcā Somijā, vienojoties par vēja enerģijas piegādēm ar partneriem “Statkraft”, “Ilmatar” un “Fortum”.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Comments are closed.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Revolut laiž klajā Robo digitālo padomu platformu Latvijā, lai automatizētu ieguldījumus

Revolut ir laidusi klajā savu Robo digitālās padomu platformas pakalpojumu Latvijā. Jaunai…