Sākums Jaunumi No 20.-30. janvārim, visā pasaulē notiek ikgadējais spēļu izstrādes pasākums Global Game Jam

No 20.-30. janvārim, visā pasaulē notiek ikgadējais spēļu izstrādes pasākums Global Game Jam

2 minūtes lasīšanai
Global Game Jam Latvia 2022

No 20.-30. janvārim, visā pasaulē notiek ikgadējais spēļu izstrādes pasākums “Global Game Jam”, kurā no 28. janvāra, savu dalību uzsāks arī Latvija. Lai arī vēsturiski tas ir pasaulē plašākais šāda veida pasākums, kurš vienlaicīgi notiek simtiem dažādās vietās visā pasaulē, arī šogad, līdzīgi, kā aizvadītajā gadā, tas pamatā tiek organizēts attālināti (Covid 19 izraisītās pandēmijas ierobežojumu dēļ). “Global Game Jam” Latvijas dalība tiks organizēta un vadīta “Discord”, kā arī tiks rīkotas tiešraides “Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas” “Twitch”  kanālā.

Dalība spēļu izstrādes pasākumā ir bez maksas un tas paredzēts ikvienam interesantam, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu, ar mērķi gūt prieku no spēļu izstrādes procesa, neatkarīgi no prasmēm. Tiek aicināti arī tie interesenti, kuriem nav pamata zināšanas par to, kā top spēles. Mainoties pasākuma formātam (ap 80% no visām dalības vietām tiek organizētas attālināti), tēma ir zināma jau iepriekš  un ir iespēja pirms oficiālās atklāšanas piedalīties dažādos atklāšanas tiešsaistes pasākumos un iepazīties ar nosacījumiem par to, kā tas tiks organizēts, lai sniegtu dalībniekiem kopības sajūtu un palīdzētu atrast līdzdomātājus savas idejas īstenošanai, vai, lai pievienotos citai idejai un kopā to realizētu. Latvijā oficiālā atklāšana notiks 28. janvārī, saglabājot iepriekšējo gadu tradīcijas, kad dalībnieki “džemoja” 48 stundu garumā. Reģistrējoties “Global Game Jam Latvia” vietnē, saņemsiet detalizētāku informāciju par pasākuma norises gaitu.

Pasākuma programma:

28. janvāris.

17:00 Atklāšanas ceremonija “LSIA” “Twitch kanālā.
18:00 Ideju prezentācija.
19.00 Komandu izveidošana un darbs pie spēlēm.

29. janvāris.

11.00 Beigu termiņš spēles lapas izveidošanai “Global Game Jam” lapā.
17.30 Twitch kanāla tiešraides sākums.
18.00 Spēļu progresa demonstrācijas.
19.00 Otrās dienas “Twitch” tiešraides noslēgums.

30. Janvāris.

15.00 Spēļu iesniegšanas termiņa beigas.
16.00 Fināla “Twitch” tiešraides sākums.
16.30 Spēļu prezentācijas.
19.00 “Global Game Jam 2022” tiešraides noslēgums.

Pasaulē pirmais “Global Game Jam” notika 2009. gadā ar 1600 dalībniekiem no 23 valstīm un ar katru gadu augot dalībnieku skaitam, kļuvis par pasaulē lielāko klātienes spēļu izstrādes hakatonu. 2021. gadā tas bija pulcējis jau 28,825 dalībniekus no 104 valstīm un 585 reģistrētajām lokācijas vietām. Latvijā to rīko “Latvijas Spēļu iztrādātāju asociācija” un tas notiks jau devīto reizi, aizvadītajā gadā pulcējot 63 dalībniekus un radot 15 jaunas spēļu idejas

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…