16. decembris, 2020

Nosaukti labākie internetveikali Latvijā

imarketings

10. decembrī ceremonijas “Latvian Ecommerce Award 2020” laikā tika nosaukti labākie interneta veikali Latvijā. Līdzīgi kā iepriekšējos trīs gados, labākos veikalus pētījuma ietvaros izvēlējas pircēji. Pandēmijas laikā apbalvošana notika īpašā režīmā – bez skatītājiem, informē digitālā mārketinga aģentūra “iMarketings.lv”.

Šogad interneta veikali tika vērtēti 11 kategorijās: apģērbi un apavi, bērnu preces, elektronika (tv, foto, datori, izņemot mobilie telefoni), grāmatas, kontaktlēcas, pārtika, sadzīves tehnika, skaistumkopšana, smaržas, mobilie telefoni, medikamenti.

Kopumā pētījumā piedalījās vairāk nekā viens tūkstotis respondentu, kuri pēdējo sešu mēnešu laikā bija veikuši vismaz vienu pirkumu internetā. Pētījuma gaitā interneta veikali tika vērtēti pēc 23 atlases kritērijiem, piemēram, piegādes laiks, drošība, reputācija, preces atgriešanas iespējas, klientu apkalpošana utt.

Interneta veikali tika vērtēti vairākās kategorijās. Kategorijās “bērnu preces”, “elektronika” un “smaržas” par labāko atzīts internetveikals “220.lv”. Par labāko apģērbu un apavu internetveikalu atzīts “weekendshoes.lv”, savukārt par labāko grāmatu internetveikalu – “janisroze.lv”.

Kategorijā “kontaktlēcas” par labāko atzīts veikals “lensor.eu”, bet sadzīves tehnikas jomā – “rdveikals.lv”. Pārtikas jomā – “Rimi” e-veikals, savukārt kategorijā skaistumkopšana par labāko atzīts “douglas.lv”.

Kategorijā “mobilie telefoni” par labāko nosaukts “tele2.lv” e-veikals, savukārt kategorijā “medikamenti” – internetaptieka.lv. 

“Pandēmijas laikā e-komercijai ir atvēlēta īpaša vieta mūsu dzīvē, jo daudzos gadījumos tieši pateicoties interneta veikaliem mēs varam nopirkt savus iecienītākos produktus. Ņemot vērā šogad pieaugušo konkurenci, šī gada uzvarētāji var būt īpaši lepni par saviem sasniegumiem. Iekļūšana pircēju labāko interneta veikalu TOPā noteikti ir vērtējams arī kā uzticības signāls no esošajiem klientiem,” skaidro “iMarketings.lv” vadošais stratēģiju plānotājs Sergejs Volvenkins.

“Balstoties uz šī pētījuma datiem arī redzam, ka 68% interneta lietotāju veic pirkumus online. Tas ir iespaidīgs cipars. Ņemot vērā šī brīža situāciju ar Covid-19, ir skaidrs, ka 2021. gadā šī tendence augs – pieaugs gan online pircēju skaits, gan arī veikto pirkumu biežums.

Tas būs liels izaicinājums interneta veikaliem, jo, pirmkārt, būtiski pieaugs slodze uz klientu atbalsta dienestiem, otrkārt, būs jāmeklē risinājumi “e-komercijas galvassāpei” – pieaugošai preču atgriešanai. Tāpat būs jāsaglabā arī 1-2 dienu piegādes laiks, kas šobrīd ir svarīgs kā nekad.

Interneta veikali, kas tiks galā ar šiem sarežģītajiem izaicinājumiem noteikti pastiprinās savas konkurences pozīcijas tirgū un būs gandarīti par sasniegtajiem rezultātiem 2021.gadā.”

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda