16. decembris, 2020

Paziņoti ilgtspējas hakatona Hack for the Future uzvarētāji

hack for the future

No 11. līdz 13. decembrim tiešsaistē norisinājās “Swedbank” rīkotais ilgtspējas inovāciju hakatons “Hack for the Future”, kopā pulcējot 300 dalībnieku. Hakatona mērķis bija meklēt ilgtspējīgus risinājumus labākai nākotnei.

Finālā piedalījās 33 komandas, bet par labāko atzīta “Adventums” komanda, kas radījusi rīku, lai samazinātu būvniecības riskus un uzlabotu darba drošību būvlaukumos. Svētdienas vakarā tiešsaistē norisinājās fināla prezentācijas, no kurām žūrija atlasīja veiksmīgākās, kuras savā starpā sadalīja kopējo balvu fondu, kas sasniedza 7 000 eiro, liecina organizatoru sniegtā informācija.

Līdz hakatona noslēgumam tajā aktīvi darbojās 38 komandas, bet kopumā projektam dažādās lomās pieslēdzās vairāk nekā 300 no 26 dažādām pasaules valstīm. Projektu autori ar mentoru palīdzību izstrādāja idejas un risinājumus tādās piecās jomās kā viedās pilsētas, biznesa ilgtspēja, atjaunojamā enerģija, videi draudzīgs dzīvesveids un pārtika.

7000 eiro naudas balvu fondu, no kuriem 5000 eiro piešķīrusi “Swedbank Latvija”, bet 2000 eiro – “ Baltic”, savā starpā sadalīja trīs komandas. Pirmo vietu un 4000 eiro turpmākai projekta izstrādei ieguva “Adventums” (ierīce, kas uzrauga un brīdina par noslogojumu būvlaukumos, lai samazinātu būvniecības riskus un uzlabotu darba drošību ), par otro veiksmīgāko ideju tika atzīta “GetUGO” (auto koplietošanas risinājums, auto nogādājot līdz lietotājam to attālināti vadot), un tā ieguva 2000 eiro lielu sākuma kapitālu, 3. vietu un 1000 eiro saņēma “Sharentic” – platforma, kas piedāvā tās lietotājiem iznomāt viens otram jebkādus priekšmetus un lietas.

Top 10 hakatona komandas (alfabēta secībā), to risinājumi:

“Adventums” – Ierīce, kas uzrauga un brīdina par noslogojumu būvlaukumos, lai samazinātu būvniecības riskus un uzlabotu darba drošību;

“NoWasters” – Lietotne, kas ziņo par aktuālajiem piedāvājumiem pārtikas preču veikalos, bāros un kafejnīcās, lai samazinātu pārtikas izšķērdēšanu un palīdzētu lietotājiem saņemt labākos piedāvājumus;

“Brocco” – Platforma, kas no vēlamās maltītes izveido produktu iepirkšanās sarakstu maltītes pagatavošanai;

“Bolt” for Used Wooden Pallets” – Platforma, lai nogādātu lietotas koka paletes tiem, kam tās nepieciešamas;

“GetUGO” – Auto koplietošanas risinājums, auto nogādājot līdz lietotājam to attālināti vadot;

“EnergyRIX” – IoT mājokļu platforma un cilvēkiem, pilsētām un uzņēmumiem, lai novērtētu un uzlabotu to ilgtspējības aktivitātes;

“RestoPay” – ērtākai un ātrākai restorānu pakalpojumu izmantošanai;

“Sharentic” – Platforma, kas piedāvā tās lietotājiem iznomāt jebkādus priekšmetus un lietas;

“Path Walkers” – ceļu apgaismošanai, izmantojot saules un vēja ģeneratorus;

“Urban composting” – Iekštelpu kompostēšanas risinājums, lai izglītotos par kompostēšanu un parādītu, cik tā ir vienkārša.

“Lielais ilgtspējas hakatona dalībnieku skaits un ideju bagātība iedrošina mūs spert nākošo soli – nākamā gada sākumā “Swedbank” Latvijā organizēs ilgtspējas akseleratoru, kas fokusēsies uz biznesa ilgtspējas izaicinājumiem. Šī akseleratora fokuss būs sadarbības veicināšana, jo jaunu ekonomisko principu iedibināšana nav iespējama ar viena jaunuzņēmuma, organizācijas vai bieži pat vienas nozares spēkiem,” nākošo attīstības soli iezīmē “Swedbank” vadītājs Latvijā Reinis Rubenis.

Hakatona noslēgumā “Swedbank” Latvija kopā ar inovāciju stratēģijas uzņēmumu “Helve” izziņoja ilgtspējas kopstrādes akseleratora “Future Hub” uzsākšanu. Akseleratora mērķis ir veicināt zaļo tehnoloģiju (greentech) jaunuzņēmumu izaugsmi, veidojot un attīstot sadarbības modeļus ar tirgū vadošajām kompānijām.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda