21. augusts, 2020

Pabeigta Luminor klientu datu un pakalpojumu pārcelšana Latvijā no līdzšinējās Nordea sistēmas

luminor

Pabeigta bankas “Luminor” klientu datu un pakalpojumu pārcelšana Latvijā no līdzšinējās “Nordea” sistēmas, informēja “Luminor” pārstāvji.

Kopumā gada laikā uz vienotu platformu tika pārcelti 83 000 klientu dati. Bankā piebilda, ka tas bija pēdējais nozīmīgais solis, lai ieviestu neatkarīgu banku sistēmu un kļūtu par pastāvīgu pakalpojumu sniedzēju Latvijā.

“Luminor” vadītāja Latvijā Kerli Gabrilovica informēja, ka līdz ar klientu datu pārcelšanu uz vienotu platformu “Luminor” ir kļuvusi par vienotu banku visiem tās klientiem Latvijā.

“Pēdējo divu gadu laikā mēs esam īstenojuši ievērojamas pārmaiņas, ieviesuši nepieciešamās sistēmas un risinājumus, kā arī vajadzīgos darījumu apstrādes savienojumus. Tagad varam turpināt aktīvi strādāt pie klientu pieredzes uzlabošanas un digitālo pakalpojumu un jaunu produktu izstrādes,” sacīja Gabrilovica.

Klientu datu pārcelšana bija pēdējais solis, lai “Luminor” Latvijā kļūtu par pilnībā patstāvīgu banku. Līdz ar šī procesa noslēgšanu “Luminor” turpmāk nodrošinās bankas pakalpojumus caur vienotu bankas sistēmu. Līdz tam tika izveidota no līdzšinējām mātes bankām – “Nordea” un “DNB” – atdalīta maksājumu infrastruktūra un informācijas sistēmas, radīts neatkarīgs korespondentbanku tīkls, kā arī nostiprināta neatkarīga finansēšanas struktūra.

Kopš 22. jūlija visi bankas Latvijā lieto vienotas “Luminor” sistēmas, tai skaitā vienu internetbanku, mobilo lietotni, produktus un pakalpojumus.

“Saprotu, ka daļai mūsu klientu šīs bija lielas pārmaiņas – jauna bankas karte, jauns konta numurs, par kuru jāinformē norēķinu partneri un iestādes. Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā diemžēl nevarējām apkalpot klientus filiālēs klātienē, tāpēc attīstījām attālinātās apkalpošanas iespējas, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu datu pārcelšanas laikā. Vēlos pateikties mūsu klientiem par pacietību un uzmanību, sekojot informācijai par datu pārcelšanu – tas ir ļoti palīdzējis, lai mēs veiksmīgi spētu īstenot bankas sistēmu apvienošanu,” norādīja Gabrilovica.

“Luminor” klientu datu pārcelšana no “|Nordea” sistēmas uz vienotu platformu notika desmit posmos laikā no 2019. gada jūnija līdz 2020. gada jūlijam, pirmajos posmos iekļaujot klientus, kas izmanto tādus pamata produktus kā internetbanka un debetkarte, bet katrā nākamajā posmā pievienojot arvien sarežģītāku bankas produktu lietotājus. Kopumā tika pārcelti vairāk nekā 83 000 klientu dati.

Jau vēstīts, ka 2017. gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka “Nordea” un DNB apvienotā banka “ Bank”, savukārt 2019. gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo “Luminor Bank” pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā.

Bankas stratēģiskais investors ar 60% akciju ir investīciju kompānija “Blackstone”. Vienlaikus “Blackstone” un “Nordea” noslēgušas papildu vienošanos par “Nordea” piederošo 20% “ Bank” akciju pārdošanu tuvāko gadu laikā.

Pēc aktīvu apmēra “Luminor” filiāle Latvijā ir trešā lielākā Latvijā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda