Sākums Jaunumi Pabeigta Luminor klientu datu un pakalpojumu pārcelšana Latvijā no līdzšinējās Nordea sistēmas

Pabeigta Luminor klientu datu un pakalpojumu pārcelšana Latvijā no līdzšinējās Nordea sistēmas

3 minūtes lasīšanai
luminor

Pabeigta bankas “Luminor” klientu datu un pakalpojumu pārcelšana Latvijā no līdzšinējās “Nordea” sistēmas, informēja “Luminor” pārstāvji.

Kopumā gada laikā uz vienotu platformu tika pārcelti 83 000 klientu dati. Bankā piebilda, ka tas bija pēdējais nozīmīgais solis, lai ieviestu neatkarīgu banku sistēmu un kļūtu par pastāvīgu pakalpojumu sniedzēju Latvijā.

“Luminor” vadītāja Latvijā Kerli Gabrilovica informēja, ka līdz ar klientu datu pārcelšanu uz vienotu platformu “Luminor” ir kļuvusi par vienotu banku visiem tās klientiem Latvijā.

“Pēdējo divu gadu laikā mēs esam īstenojuši ievērojamas pārmaiņas, ieviesuši nepieciešamās sistēmas un risinājumus, kā arī vajadzīgos darījumu apstrādes savienojumus. Tagad varam turpināt aktīvi strādāt pie klientu pieredzes uzlabošanas un digitālo pakalpojumu un jaunu produktu izstrādes,” sacīja Gabrilovica.

Klientu datu pārcelšana bija pēdējais solis, lai “Luminor” Latvijā kļūtu par pilnībā patstāvīgu banku. Līdz ar šī procesa noslēgšanu “Luminor” turpmāk nodrošinās bankas pakalpojumus caur vienotu bankas sistēmu. Līdz tam tika izveidota no līdzšinējām mātes bankām – “Nordea” un “DNB” – atdalīta maksājumu infrastruktūra un informācijas sistēmas, radīts neatkarīgs korespondentbanku tīkls, kā arī nostiprināta neatkarīga finansēšanas struktūra.

Kopš 22. jūlija visi bankas klienti Latvijā lieto vienotas “Luminor” sistēmas, tai skaitā vienu internetbanku, mobilo lietotni, produktus un pakalpojumus.

“Saprotu, ka daļai mūsu klientu šīs bija lielas pārmaiņas – jauna bankas karte, jauns konta numurs, par kuru jāinformē norēķinu partneri un iestādes. Valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā diemžēl nevarējām apkalpot klientus filiālēs klātienē, tāpēc attīstījām attālinātās apkalpošanas iespējas, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu datu pārcelšanas laikā. Vēlos pateikties mūsu klientiem par pacietību un uzmanību, sekojot informācijai par datu pārcelšanu – tas ir ļoti palīdzējis, lai mēs veiksmīgi spētu īstenot bankas sistēmu apvienošanu,” norādīja Gabrilovica.

“Luminor” klientu datu pārcelšana no “Luminor|Nordea” sistēmas uz vienotu platformu notika desmit posmos laikā no 2019. gada jūnija līdz 2020. gada jūlijam, pirmajos posmos iekļaujot klientus, kas izmanto tādus pamata produktus kā internetbanka un debetkarte, bet katrā nākamajā posmā pievienojot arvien sarežģītāku bankas produktu lietotājus. Kopumā tika pārcelti vairāk nekā 83 000 klientu dati.

Jau vēstīts, ka 2017. gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka “Nordea” un DNB apvienotā banka “Luminor Bank”, savukārt 2019. gada janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo “Luminor Bank” pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā.

Bankas stratēģiskais investors ar 60% akciju ir ASV investīciju kompānija “Blackstone”. Vienlaikus “Blackstone” un “Nordea” noslēgušas papildu vienošanos par “Nordea” piederošo 20% “Luminor Bank” akciju pārdošanu tuvāko gadu laikā.

Pēc aktīvu apmēra “Luminor” filiāle Latvijā ir trešā lielākā banka Latvijā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…