Sākums Jaunumi Pieejama mobilā lietotne VUUMLY, kas palīdz atrast tuvāko pieejamo koplietošanas transportu

Pieejama mobilā lietotne VUUMLY, kas palīdz atrast tuvāko pieejamo koplietošanas transportu

3 minūtes lasīšanai
vuumly

Latvijā pieejama mobilā lietotne VUUMLY, kas ērtā un ātrā veidā palīdz atrast tuvāko pieejamo koplietošanas auto, skūteri, mopēdu vai riteni.

Latvijā darbojas vairāk kā 10 koplietošanas transporta pakalpojuma sniedzēji. Lai atrastu tuvāko pieejamo transporta ierīci līdz šim bija tikai divas iespējas, vai nu jāver vaļā katra operatora lietotne, vai laicīgi jāiet garākā pastaigā pa ielām un jāmeklē pieejamā ierīce.

Tagad koplietošanas transporta līdzekli vari atrast 5 sekundēs.

  1. Lejupielādē VUUMLY iOS vai Android lietotni savā mobilā ierīcē;
  2. Lai pilnvērtīgi izmantotu lietotni ir nepieciešams mobilajā ierīcē ieslēgt ģeolokāciju. Lietotne darbosies arī bez ģeolokācijas, bet tā nespēs kartē noteikt lietotāja atrašanās vietu.

Jana Golubeva, VUUMLY vadītāja: ”Mūsu komandas sākotnējā iecere bija maksimāli atvieglot un vienkāršot koplietošanas transporta meklēšanu, padarot pārvietošanos pilsētā vēl ērtāku. Latvijā aktīvajā sezonā ir aptuveni 850 tūkst.braucienu mēnesī ar koplietošanas transportu. Izmantojot VUUMLY lietotni, mēs noteikti varam palīdzēt iedzīvotājiem ietaupīt vairāk kā 1 miljons minūtes mēnesī.

Uzsākot veidot VUUMLY lietotni pagājušā vasarā, mēs veicām Rīgas pilsētas un apkaimju iedzīvotāju aptaujas un intervijas par mikromobilitātes un auto koplietošanu lietošanas paradumiem. Mēs saņēmām vairākus simtus viedokļus un apstiprinājumus tam, ka galvenais iemesls, kāpēc daudziem joprojām ir grūti atteikties no privātā transporta līdzekļa par labu koplietošanas transportam, ir transporta nepieejamība brīdī, kad tas ir nepieciešams.

Mēs diemžēl nevaram piedāvāt papildu transporta ierīces, tomēr mēs varam zibenīgi atspoguļot esošo transpota līdzekļu pieejamību, tādā veidā iedrošinot izvēlēties koplietošanas transportu nevis braukt ar taksometru vai privāto transporta līdzekli.”

Ja ikdienā jau izmanto operatora pakalpojumus, tad izvēloties konkrēto ierīci VUUMLY lietotnē, tiksi uzreiz novirzīts uz operatora lietotni, kur varēsi pabeigt rezervāciju. Gadījumā, ja Tev vēl nav attiecīgā operatora lietotnes, tiksi novirzīts uz Apple App Store vai Google play, kur varēsi lejupielādēt to.

VUUMLY mobilā lietotne ir pieejama ikvienam par brīvu. Tā apvieno un atspoguļo visu Latvijā pieejamo operatoru transporta līdzekļus vienuviet, kas vasaras sezonā sasniedz 5000+ ierīces. Turklāt lietotni var izmantot arī citās Eiropas pilsētās – Viļņā, Tallinā, Varšavā un citviet. Jāatzīmē, ka dotajā brīdī lietotne ir pieejama tikai angļu valodā.

Jana Golubeva: “Statistikas dati liecina, ka koplietošanas transporta popularitāte Eiropas pilsētās turpina augt gadu no gada. Vairāk kā 500 operatoru pakalpojumi padara pārvietošanos pilsētās ērtāku vairāk kā 50 miljonu Eiropas iedzīvotājiem, kuri izvēlas izmantot ikdienā koplietošanas transportu kā alternatīvu pārvietošanās veidu.

Savukārt pilsētu pašvaldības meklē iespējas, kā samazināt privātā autotransporta izmantošanu pilsētās, lai kopumā atvieglotu transporta kustību, samazinātu sastrēgumus, risinātu pārpildīto autostāvvietu problēmas un samazinātu gaisa piesārņojumu. Pilsētas iedzīvotājiem savukārt koplietošanas transporta izmantošana piedāvā lielāku pārvietošanās brīvību un ievērojamu naudas ietaupījumu, salīdzinot ar personiskā auto uzturēšanas izmaksām.

Ar VUUMLY lietotnes palīdzību mēs vēlamies iedrošināt iedzīvotājus izmantot koplietošanas transporta pieejamību un plašās iespējas, domājot gan par savām pārvietošanās vajadzībām, bet neaizmirstot arī par pozitīvo ietekmi kopumā uz pilsētvidi un pārvietošanos pilsētā.”

Android lietotne pieejama pakalpojumā Google Play un iOS lietotne Apple App Store lietotņu veikalā. Lietotne noderēs tiem lietotājiem, kas izmanto vairāk kā vienu koplietošanas transportu. Iespēja redzēt dažādus pakalpojumu sniedzējus un ērtāk salīdzināt to ierīces ļauj lietotājiem laiku ietaupīt.

VUUMLY ir inovācijas kustības “VEFRESH” rīkotā “City to Sea” akseleratora jaunuzņēmuma atbalsta programmas dalībnieks.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…