Sākums Jaunumi Revolut izmanto mākslīgo intelektu, lai aizsargātu klientus no karšu krāpniecības

Revolut izmanto mākslīgo intelektu, lai aizsargātu klientus no karšu krāpniecības

3 minūtes lasīšanai
Revolut homepage January2017

Revolut, globālā finanšu superlietotne ar vairāk nekā 40 miljoniem klientu visā pasaulē, šodien paziņoja par uzlabotas krāpniecības noteikšanas funkcijas izlaišanu, lai palīdzētu aizsargāt klientus no karšu krāpniecības. Revolut klienti tagad var izbaudīt papildu drošības aizsardzības līmeni papildus jau esošajai tehnoloģijai, lai atklātu APP krāpniecību (autorizēto pašpiegādes maksājumu, kas notiek, kad noziedznieki piemāna lietotāju, lai viņš pārskaitītu naudu uz citu kontu), kas izmanto izsmalcinātu uz mākslīgo intelektu balstītu funkciju, kas spēj identificēt riskantus darījumus, pārspēt noziedzniekus un aizsargāt klienta finanses.

Revolut jaunā mākslīgā intelekta krāpniecības novēršanas funkcija izmanto sarežģītu mašīnmācīšanos, lai noteiktu, vai klients tiek krāpts, un tādējādi izjauktu krāpšanas mēģinājumus, pirms klients nosūta savu naudu noziedzniekam. Jaunā funkcija, ko iekšēji izstrādājusi Revolut finanšu noziegumu apkarošanas komanda, var noteikt, vai pastāv liela iespējamība, ka klients veic maksājumu ar karti krāpniecības rezultātā, un, ja tā, tad maksājumu noraidīt. Pēc tam klients tiek pasargāts no citu līdzīgu maksājumu veikšanas un tiek novirzīts uz krāpnieciskas iejaukšanās plūsmu lietotnē. Šajā posmā klientam ir jāsniedz papildu informācija par darījumu, kuru viņš mēģināja veikt, lai pārbaudītu, vai klientu kāds vada un vai viņš nav pakļauts krāpnieku apmānam. Pēc tam klientam tiek parādīti arī par krāpniecību izglītojoši stāsti, lai mudinātu padomāt padziļināti pirms maksājuma veikšanas. Revolut var arī novirzīt klientu uz tērzēšanu ar Revolut krāpšanas speciālistu, kurš pēc tam uzdos viņam papildu jautājumus, lai noteiktu, vai viņš tiek apkrāpts.

Kopš karšu krāpniecības noteikšanas funkcijas palaišanas Revolut ir novērojis 30% samazinājumu krāpšanas zaudējumiem, kas radušies karšu krāpniecības rezultātā, kad nauda tiek nosūtīta ar finansēm un ieguldījumiem saistītiem tirgotājiem.

Deivids Eborns, Revolut Krāpšanas novēršanas nodaļas vadītājs, sacīja: “Mēs esam ļoti priecīgi par mūsu jaunās mākslīgā intelekta krāpniecības novēršanas funkcijas izlaišanu, kas ievieš progresīvas tehnoloģijas, lai traucētu krāpniekiem ļaunprātīgi izmantot cilvēkus. Mēs esam pavadījuši mēnešus, ieviešot jauninājumus un testējot produktu, lai nodrošinātu, ka klienti varētu turpināt tērēt un sūtīt naudu droši. Piemēram, arvien vairāk banku sāk vairāk ierobežot vai ievērojami ierobežo iespēju veikt karšu maksājumus kriptovalūtu un investīciju vietnēs. Izmantojot šo uzlaboto funkciju, tā vietā lai pilnībā bloķētu šos darījumus, mēs nodrošinām, ka klienti, kuri vēlas veikt likumīgus maksājumus, turpina to darīt, bet arī iejaucamies, lai aizsargātu tos, kurus noziedznieki mudina veikt krāpnieciskus maksājumus. Mēs saviem klientiem sniedzam gan brīvību, gan drošību.”

2023. gadā saskaņā ar globālajiem Revolut datiem 59% no visas naudas, kas tika zaudēta saistībā ar APP krāpniecību, tika zaudēta ieguldījumu krāpniecības rezultāta, lai gan tas veido tikai 14% no kopējā gadījumu skaita. Tas liecina, ka salīdzinoši nedaudzos gadījumos tika zaudētas naudas summas, kas mainītu personas dzīves kvalitāti. Un krāpniecība ar pirkumiem bija visizplatītākais APP krāpniecības veids, kas veido 62% no globālajiem krāpniecības gadījumiem tajā pašā periodā, bet mazāk nekā 9% no kopējās zaudētās vērtības, kas liecina, ka mazākas krāpniecības bija biežākas, bet ar mazākiem naudas zaudējumiem.

Jaunā mākslīgā intelekta karšu krāpniecības funkcija ir pieejama lietotnē Revolut un ir pieejama klientiem visā pasaulē.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…