Sākums Jaunumi Rimi noliktavā kravas sāk pārvadāt roboti

Rimi noliktavā kravas sāk pārvadāt roboti

2 minūtes lasīšanai
RIMI

Lai pilnveidotu digitālos risinājumus loģistikas procesā un atvieglotu darbinieku ikdienu, Rimi loģistikas centrā darbu sākuši jauni kolēģi Toms un Džerijs – roboti smagu kravu pārvadāšanai. Toms un Džerijs jau šobrīd un arī turpmāk būtiski atvieglos ikdienas rutīnas darbu loģistikas centra darbiniekiem, piemēram, palīdzēs savākt vairāk nekā miljonu tukšo palešu, kas ik gadu jāpārvieto dažādās noliktavas zonās, un ļaus fokusēties uz tiešajiem pienākumiem.

Toms un Džerijs, kuriem vārdus devuši Rimi darbinieki, ir automatizēti vadīti transportlīdzekļi (AGV), kas jau guvuši iepriekšēju darba pieredzi Vācijā un nu veiksmīgi izturējuši divu mēnešu pārbaudes laiku jeb automatizēto robotu testu, kļūstot par pilnvērtīgiem Rimi kolēģiem. AGV ir kravas pārvadātāji, kas autonomi pārvietojas pa noliktavu bez borta operatora, vadītāja vai citas cilvēku līdzdalības, sekojot uz grīdas speciāli atzīmētiem maršrutiem. Tas ir Baltijas valstu mērogā unikāls risinājums Rimi noliktavās.

Jaunie darbinieki strādā gan dienā, gan naktī un ir labi iedzīvojušies kopējā darba plūsmā. Ar robotu automatizāciju nodarbojas iekšējais personāls, kas pārzina preču sortēšanu un darba specifiku. Toma un Džerija darba kapacitāte ir 1:1, proti, katrs no tiem izdara viena cilvēka darbu, toties strādā visu diennakti. Tā kā tās ir divas maiņas, tad diennaktī katrs robots paveic divu cilvēku darbu.

“Loģistikā šī ir vispārzināma, taču, daudzuprāt, grūti integrējama prakse. Priecājamies, ka Rimi tas ir izdevies, un roboti uzrāda labu efektivitāti un produktivitāti! Turklāt roboti palīdz paveikt to, kas cilvēkiem dažkārt var būt grūti vai sarežģīti paveicams, piemēram, cilvēku vietā uzņemoties smagu kravu pārvadāšanu. Ņemot vērā situāciju darba tirgū un darbinieku trūkumu, automatizēti roboti ir lieliska alternatīva darba plūsmas nodrošināšanai,” stāsta Rimi Latvia piegādes tīkla procesu direktors Vjačeslavs Gavriļuks.

Pašlaik Toms un Džerijs pārvadā tukšās paletes, taču, ņemot vērā pozitīvos testa rezultātus, plānots, ka tuvākajā laikā tiem tiks uzticēta arī preču pārvadāšana. Pagaidām robotu vakances Rimi ir aizpildītas, tomēr tālākā nākotnē uzņēmums varētu turpināt citu robotu integrāciju darba ikdienā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…