Sākums Jaunumi RTU studenti aicina uz peļu slazda mehānisma auto būvēšanas sacensībām

RTU studenti aicina uz peļu slazda mehānisma auto būvēšanas sacensībām

2 minūtes lasīšanai
slazds

Vai ir iespējams uzbūvēt auto modeli, kura vienīgais jaudas mehānisms ir peļu slazda atspere? Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studenti saka – ir iespējams, un aicina studentus un vidusskolēnus sestdien, 26. martā, plkst. 9.30 piedalīties auto konstruēšanas sacensībās «Slazds 2022», kas notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Pieteikšanās sacensībām – līdz 24. marta plkst. 23.59.

Sacensībās aicināti piedalīties studenti no visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm un vidusskolēni, izveidojot komandu divu līdz trīs cilvēku sastāvā. Komandas sacentīsies sērijas modeļu kategorijas un dizaina kategorijas auto izgatavošanā. Pēc auto modeļu uzbūvēšanas notiks mašīnu sacensības. Modeļus vērtēs pēc to nobrauktā attāluma. Auto modeļu konstruēšana notiks no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Sacensību dalībnieki auto konstruēšanā drīkstēs izmantot tikai sacensību organizatoru izsniegtos materiālus, un komandām materiālu klāsts būs identisks. Obligāti būs jāizmanto organizatoru gādātais peļu slazds, kurš drīkst būt vienīgais modeļa jaudas avots. Izņēmums – drīkstēs izmantot savus rakstāmpiederumus modeļa izdaiļošanai, taču tos nekādā gadījumā nedrīkstēs izmantot kā daļu no modeļa konstrukcijas. Saņemot materiālus, komandas pārstāvim būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Sērijas modeļu kategorijā auto nedrīkst pārsniegt 50 cm garumā un 30 cm platumā, neskaitot mehānisma atvēziena roku. Radošo modeļu kategorijā līdztekus minētajiem garuma un platuma parametriem auto kopējais svars nedrīkst pārsniegt 1 kg.
Sacensībām var pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu.

Vairāk informācijas – RTU MTAF studentu pašpārvaldes Facebook lapā.

Sacensības «Slazds 2022» rīko RTU MTAF studentu pašpārvalde, un to mērķis ir attīstīt studentu un skolēnu prasmes risināt inženiertehniskas problēmas, būvējot auto modeļus, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību inženieru profesijai un sekmēt jauniešu interesi mehānikas zinātnē.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…