24. marts, 2022

RTU studenti aicina uz peļu slazda mehānisma auto būvēšanas sacensībām

slazds

Vai ir iespējams uzbūvēt modeli, kura vienīgais jaudas mehānisms ir peļu slazda atspere? Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) studenti saka – ir iespējams, un aicina studentus un vidusskolēnus sestdien, 26. martā, plkst. 9.30 piedalīties auto konstruēšanas sacensībās «Slazds 2022», kas notiks studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6. Pieteikšanās sacensībām – līdz 24. marta plkst. 23.59.

Sacensībās aicināti piedalīties studenti no visām Latvijas augstākās izglītības iestādēm un vidusskolēni, izveidojot komandu divu līdz trīs cilvēku sastāvā. Komandas sacentīsies sērijas modeļu kategorijas un dizaina kategorijas izgatavošanā. Pēc auto modeļu uzbūvēšanas notiks mašīnu sacensības. Modeļus vērtēs pēc to nobrauktā attāluma. Auto modeļu konstruēšana notiks no plkst. 10.00 līdz 15.00.

Sacensību dalībnieki konstruēšanā drīkstēs izmantot tikai sacensību organizatoru izsniegtos materiālus, un komandām materiālu klāsts būs identisks. Obligāti būs jāizmanto organizatoru gādātais peļu slazds, kurš drīkst būt vienīgais modeļa jaudas avots. Izņēmums – drīkstēs izmantot savus rakstāmpiederumus modeļa izdaiļošanai, taču tos nekādā gadījumā nedrīkstēs izmantot kā daļu no modeļa konstrukcijas. Saņemot materiālus, komandas pārstāvim būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Sērijas modeļu kategorijā nedrīkst pārsniegt 50 cm garumā un 30 cm platumā, neskaitot mehānisma atvēziena roku. Radošo modeļu kategorijā līdztekus minētajiem garuma un platuma parametriem auto kopējais svars nedrīkst pārsniegt 1 kg.
Sacensībām var pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu.

Vairāk informācijas – RTU MTAF studentu pašpārvaldes Facebook lapā.

Sacensības «Slazds 2022» rīko MTAF studentu pašpārvalde, un to mērķis ir attīstīt studentu un skolēnu prasmes risināt inženiertehniskas problēmas, būvējot modeļus, kā arī pievērst sabiedrības uzmanību inženieru profesijai un sekmēt jauniešu interesi mehānikas zinātnē.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda