14. janvāris, 2021

Samsung piesaka jaunos Galaxy S21

samsung galaxy s21

Ceturtdien, 14. janvārī, “Samsung” prezentēja savus jaunākos “Galaxy S21” sērijas viedtālruņus, par kuriem informācija bija noplūdusi jau vairākus mēnešus iepriekš. Kā ierasts, tiek piedāvāti trīs modeļi – “parastais”, “plus” un “Ultra”. Līdz ar jaunajiem viedtālruņiem tika izziņotas arī austiņas “Buds Pro”.

Visi trīs modeļi kļuvuši vizuāli stilīgāki un pieejami interesantās krāsās. Īpaši izcelts ir kameru modulis, kas kļuvis par galveno dizaina elementu. Interesanti, ka “Samsung” teju pilnībā atteicies no ekrāniem ar nolocītām malām – tikai “Ultra” modelim ir nedaudz ieliktas sānu malas.

Kā iepriekš baumots, jaunais S21 Ultra atbalsta irbuļa lietošanu līdzīgi, kā “Note” sērijas viedtālruņi. Šim telefonam gan irbulis nav komplektā, tas iegādājams atsevišķi un ievietojams speciālā tālruņa vāciņā.

Īpašu uzmanību šogad “Samsung” vērsis uz kvalitāti. Visu kameru darbība ir optimizēta un piedāvā vienmērīgāku lietojamību un augstāku kvalitāti nekā iepriekš. Visi trīs modeļi piedāvā iespēju uzņemt 8K izmēra video, kā arī HDR10+ profila video ar īpaši augstu dinamisko diapazonu.

S21 ir 6,2 collu ekrāns, 4000mAh akumulators un trīs galvenās kameras. S21+ ir 6,7 collu ekrāns, 4800mAh akumulators un tādas pašas kamera kā S21. Savukārt S21 “Ultra” ir 6,8 collu ekrāns ar augstāku izšķirtspēju, 5000mAh akumulatoru un tam ir četras kameras, no kurām galvenā ir aprīkota ar 108 megapikseļu matricu, bet telefoto kamerai izmantots periskopa tipa ar desmitkāršu optisko tuvinājumu.

Telefonos instalēta “Android 11” ar “Samsung One UI 3.1” saskarni. Interesanti, ka pēc noklusējuma “Samsung” arvien piedāvā pogas ekrāna apakšā, nevis žestus, kā lielākā daļai citu ražotāju telefoni.

Vienu lietu gan “Samsung” aizguvis no cita ražotāja – Apple, tāpat kā jaunajiem “iPhone”, arī “Galaxy S21” sērijas telefoniem komplektā vairs nav iekļautas un lādētājs. Komplektā ir tikai USBC vads. Šāda rīcība tiek pamatota ar vides saudzēšanu, jo netiek lieki saražoti lādētāji, kurus lielai daļai lietotāju nemaz nevajag. Atšķirībā no “Apple”, “Samsung” gan piedāvā nelielu cenas samazinājumu.

Jaunie “Galaxy S21” Latvijas tirgū būs pieejami mēneša beigās, un to cenas būs 859 eiro par S21 un 1259 eiro par “Ultra” modeli.

Reizē ar jaunajiem viedtālruņiem tika pieteiktas arī jaunas austiņas “Buds Pro”. Salīdzinot ar “Buds+”, tām ir uzlabota skaņa, mikrofonu darbība, aktīvā trokšņu slāpēšana un viedā runas un trokšņu filtrēšana. Kā jau “Pro” modelis, šīs nebūs lētas, taču, iepriekšpasūtot jaunos tālruņus, tās tiks dotas līdzi.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda