6. oktobris, 2019

Sievietēm liela interese par IT apmācībām

Šonedēļ noslēgusies pieteikšanās stipendiju programmai “She Goes Tech”, kuru izsludināja nevalstiskā organizācija “Riga TechGirls” un IT uzņēmums “Accenture”, lai 80 sievietēm sniegtu iespēju apgūt nepieciešamās prasmes karjeras uzsākšanai IT nozarē. Kopumā saņemti vairāk nekā 650 pieteikumi, tādējādi pārsniedzot iniciatīvas autoru prognozes.

Šobrīd ir sākusies pieteikumu vērtēšana un kandidātu analītiskās domāšanas spēju un angļu valodas zināšanu pārbaude.

Tāpat tiks vērtētas iesniegtās motivācijas vēstules un CV, lai saprastu, kurām 80 daiļā dzimuma pārstāvēm tiks sniegta iespēja apgūt programmēšanas valodas “Java”, “JavaScript” un “Scala”.

“Lielā interese ir apliecinājums sieviešu vēlmei apgūt jaunas iemaņas karjeras uzsākšanai IT nozarē. Nākotnē redzu nepieciešamību pēc līdzīga veida mācībām. Aicinu sievietes, kuras rudenī neuzsāks mācības, nepadoties un turpināt sekot līdzi informācijai “Riga TechGirls” mājaslapā un “Facebook” vietnē. Mēs turpināsim rīkot dažādus pasākumus, tai skaitā mācības un izglītojošas lekcijas, lai ikviena interesente varētu iegūt sev noderīgu informāciju,” skaidro “Riga TechGirls” līdzdibinātāja un vairāku jaunuzņēmumu izveidotāja Anna Andersone.

“IT uzņēmums “Accenture” atbalsta IT Izglītības fondu “Start(IT)“, kas ir izstrādājis bezmaksas materiālus datorikas un programmēšanas pamatu apguvei skolās. Paralēli esošajām mācībām Start(IT) piedāvā dažādus izglītojošus tiešsaistes kursus ikvienam, kas vēlas iemācīties “Java” programmēšanas valodas pamatus, uzzināt, kas ir 3D printēšana, paplašinātā realitāte utt. Ieejot “Start(IT)” mājaslapā vai “YouTube” kanālā, izvēloties sadaļu “Kursi”, ir iespēja noskatīties vairākas video lekcijas. Pēc kursa apgūšanas ir iespējas nokārtot pārbaudes darbu un iegūt sertifikātu. Tāpat aicinu ikvienu sekot līdzi informācijai “šis blogscamp.lv” mājaslapā, lai pieteiktos mācībām un vienas līdz četru nedēļu laikā apgūtu IT pamatzināšanas un iemaņas karjeras sākšanai,” mudina “Accenture” vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

IT nozarē ir būtiska dažādība – ir tikai ieguvums, ja tajā strādā gan vīrieši, gan sievietes. Izstrādātāju komandā, kurā ir pārstāvēti abi dzimumi, iespējams radīt produktus un pakalpojumus, kas piemēroti visai sabiedrībai. Programmas veidotāji uzsver – sievietēm IT nozarē ir līdzvērtīgas iespējas. Var gan labi nopelnīt, gan ir iespēja strādāt nozarē ar elastīgu darba grafiku, lai profesionālos pienākumus savienotu ar privāto dzīvi.

“Riga TechGirls” ir IT nozarē iesaistītu sieviešu radīta kopiena, kuras mērķis ir izglītot sievietes un iedvesmot pievienoties IT nozarei. “Riga TechGirls” mērķis ir dažādot IT nozari, iesaistot vairāk sieviešu, lai viņas kļūtu ne tikai par tehnoloģiju patērētājām, bet arī radītājām.

“Accenture” ir viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē. “Accenture” ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 492 000 cilvēku, kas apkalpo klientus vairāk nekā 120 pasaules valstīs. “Accenture” Latvijas filiāle ir dibināta 2002. gadā. Uzņēmumā šobrīd strādā 1600 darbinieku.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda