Sākums Jaunumi Sievietēm liela interese par IT apmācībām

Sievietēm liela interese par IT apmācībām

3 minūtes lasīšanai

Šonedēļ noslēgusies pieteikšanās stipendiju programmai “She Goes Tech”, kuru izsludināja nevalstiskā organizācija “Riga TechGirls” un IT uzņēmums “Accenture”, lai 80 sievietēm sniegtu iespēju apgūt nepieciešamās prasmes karjeras uzsākšanai IT nozarē. Kopumā saņemti vairāk nekā 650 pieteikumi, tādējādi pārsniedzot iniciatīvas autoru prognozes.

Šobrīd ir sākusies pieteikumu vērtēšana un kandidātu analītiskās domāšanas spēju un angļu valodas zināšanu pārbaude.

Tāpat tiks vērtētas iesniegtās motivācijas vēstules un CV, lai saprastu, kurām 80 daiļā dzimuma pārstāvēm tiks sniegta iespēja apgūt programmēšanas valodas “Java”, “JavaScript” un “Scala”.

“Lielā interese ir apliecinājums sieviešu vēlmei apgūt jaunas iemaņas karjeras uzsākšanai IT nozarē. Nākotnē redzu nepieciešamību pēc līdzīga veida mācībām. Aicinu sievietes, kuras rudenī neuzsāks mācības, nepadoties un turpināt sekot līdzi informācijai “Riga TechGirls” mājaslapā un “Facebook” vietnē. Mēs turpināsim rīkot dažādus pasākumus, tai skaitā mācības un izglītojošas lekcijas, lai ikviena interesente varētu iegūt sev noderīgu informāciju,” skaidro “Riga TechGirls” līdzdibinātāja un vairāku jaunuzņēmumu izveidotāja Anna Andersone.

“IT uzņēmums “Accenture” atbalsta IT Izglītības fondu “Start(IT)“, kas ir izstrādājis bezmaksas materiālus datorikas un programmēšanas pamatu apguvei skolās. Paralēli esošajām mācībām Start(IT) piedāvā dažādus izglītojošus tiešsaistes kursus ikvienam, kas vēlas iemācīties “Java” programmēšanas valodas pamatus, uzzināt, kas ir 3D printēšana, paplašinātā realitāte utt. Ieejot “Start(IT)” mājaslapā vai “YouTube” kanālā, izvēloties sadaļu “Kursi”, ir iespēja noskatīties vairākas video lekcijas. Pēc kursa apgūšanas ir iespējas nokārtot pārbaudes darbu un iegūt sertifikātu. Tāpat aicinu ikvienu sekot līdzi informācijai “blogscamp.accenture.lv/" target="_blank">šis blogscamp.lv” mājaslapā, lai pieteiktos mācībām un vienas līdz četru nedēļu laikā apgūtu IT pamatzināšanas un iemaņas karjeras sākšanai,” mudina “Accenture” vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs.

IT nozarē ir būtiska dažādība – ir tikai ieguvums, ja tajā strādā gan vīrieši, gan sievietes. Izstrādātāju komandā, kurā ir pārstāvēti abi dzimumi, iespējams radīt produktus un pakalpojumus, kas piemēroti visai sabiedrībai. Programmas veidotāji uzsver – sievietēm IT nozarē ir līdzvērtīgas iespējas. Var gan labi nopelnīt, gan ir iespēja strādāt nozarē ar elastīgu darba grafiku, lai profesionālos pienākumus savienotu ar privāto dzīvi.

“Riga TechGirls” ir IT nozarē iesaistītu sieviešu radīta kopiena, kuras mērķis ir izglītot sievietes un iedvesmot pievienoties IT nozarei. “Riga TechGirls” mērķis ir dažādot IT nozari, iesaistot vairāk sieviešu, lai viņas kļūtu ne tikai par tehnoloģiju patērētājām, bet arī radītājām.

“Accenture” ir viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē. “Accenture” ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 492 000 cilvēku, kas apkalpo klientus vairāk nekā 120 pasaules valstīs. “Accenture” Latvijas filiāle ir dibināta 2002. gadā. Uzņēmumā šobrīd strādā 1600 darbinieku.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…