15. aprīlis, 2020

Smart-ID lietotnei vērojami darbības pārtraukumi

Trešdien, 2020. gada 15. aprīlī, no plkst. 12:00 lietotnei “Smart-ID” vērojami darbības pārtraukumi, ko Latvijā izmanto, lai piekļūtu “”, “” un “SEB ” internetbankām. Lietotne nodrošina piekļuvi arī citiem pakalpojumiem.

Ziņojums “Swedbank” lapā liecina, ka “Svarīgi Smart-ID lietotājiem! Patlaban tehnisku iemeslu dēļ var būt aizkavēšanās ar pieslēgšanos internetbankai. Šajā laikā, lūdzu, izmantojiet citus jums pieejamos autentifikācijas līdzekļus vai mēģiniet pieslēgties nedaudz vēlāk. Atvainojiet par iespējamām neērtībām.” Līdzīga satura sniegta arī “Luminor” un “SEB bankas” mājas lapā.

Par “Smart ID” tehniskajām problēmām bankas brīdinājušas arī vietnē “Twitter”.

Jāatgādina, ka vairums Latvijas banku 2019. gada rudenī pārtrauca kodu karšu izmantošanu, lai piekļūtu internetbankai. Viedtālruņu lietotāji tiek mudināti izmantot “Smart-ID”, “Google Authenticator”, “Citadeles” “Mobilescan” lietojumprogrammas, savukārt banku , kuriem nav viedtālruņu, var iegādāties kodu kalkulatoru.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.