15. aprīlis, 2020

Radīta jauna mācību video platforma

communications

Skolēniem radīta jauna mācību platforma O-.lv, lai palīdzētu attālinātā mācību procesā, kā arī būtu kā atbalsta līdzeklis skolēniem, gatavojot darbus klātienes mācībās, gan gatavojoties jebkāda līmeņa pārbaudes darbiem.

Projekts O-skola.lv tapis apvienojoties vecāku domubiedru grupai un gūstot atbalstu no skolām, skolotājiem un skolēniem, tika nolemts izveidot projektu, lai īstenotu kvalitatīvas izglītības papildinājumu audiovizuālā formātā.

Līdz pašreizējai stadijai platforma ir izaugusi tikai pateicoties vecāku, skolēnu un skolotāju iniciatīvai bez papildu finanšu līdzekļu piesaistes. “O-skola.lv paredzēta starpposmu aizpildīšanai starp mācību priekšmeta tēmas nosaukumu un mācību grāmatu,” atklāja idejas autore, piebilstot, ka mācību procesā tiks izmantotas laikmetīgās vienkāršā, kvalitatīvā un atšķirīgam skolēnu vecumam uztveramā formā.

Šī platforma tiek paredzēta lietošanai ilgtermiņā un video materiāls ir izmantojams gan attālinātā mācību procesā visas valsts līmenī, gan kā atbalsta līdzeklis skolēniem, gatavojot mājas darbus klātienes mācībās, gan gadījumos, kad slimības vai cita iemesla dēļ skolēns nevar piedalīties mācību procesā klātienē, tajā skaitā ilgstoši slimojošo skolēnu mājmācībai.

Projekta saturu, vizuālo noformējumu un tehnisko risinājumu veidojuši skolēnu vecāki, skolēni un pedagogi. Faksa uzsver, ka mācību saturs ir saskaņā ar izglītības standartiem, tas ir saprotams konkrētas mācību tēmas izskaidrojums, kā arī video piemīt viegli uztverams audiovizuālais risinājums.

Mācību video paredzēts izveidot gan vispārizglītojošo skolu mācību programmai, gan interešu izglītības programmām, gan specializētajām un profesionālas ievirzes mācību programmām, piemēram, mūzikas skolām vai logopēdijas nodarbībām. Tāpat paredzēts, ka jebkura izglītības iestāde ar minimāliem resursiem varēs pasūtīt video sižetu izstrādi savām specifiskajām, individuālajām vajadzībām.

Patreiz tiekot radīts projekta O-skola.lv attīstības plāns, lai jauno mācību gadu sagaidītu ar kvalitatīvu audiovizuālo bibliotēku, kurā iekļauts uz valsts izstrādātajām mācību paraugprogrammām balstīts saturs no 1. līdz 12.klasei, kā arī atsevišķi dažādi interešu un sporta izglītības audiovizuālie materiāli.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.