8. augusts, 2021

Steam gatavojas ieiet konsoļu tirgū

steam deck prices

ASV kompānija “Valve”, kas aizvadītajos gados ir labāk zināma kā videospēļu iegādes “Steam” īpašniece, ir publicējusi savas pirmās portatīvās konsoles attēlus un to jau ir iespējams rezervēt iegādei.

Jauno portatīvo iekā sauks “Steam Deck” un kompānija apgalvo, ka tā būs gana jaudīga, lai ar to varētu spēlēt arī pašas prasīgākās datorspēles.

“Steam Deck” tiešais konkurents ir japāņu kompānijas “Nintendo” populārais “Switch”, kas vienlaikus ir gan portatīva, līdzi nēsājama konsole, gan arī pie TV pieslēdzama tradicionālā spēļu konsole. Jāmin gan, ka arī “Valve” produktu varēs pieslēgt pie televizora.

“Valve” konsolei tāpat kā konkurentam ir 7 collu liels , bet tā svērs teju divas reizes vairāk – 669 gramus. BBC vēsta, ka iekārtas sākumcena būs 399 dolāri, kas ir pielīdzināma konkurenta cenai.

Paredzams, ka iekārta pie lietotājiem nonāks šī gada decembrī. Tomēr jāmin, ka nav skaidrs, cik ātri un viegli iekārtu būs iespējams saņemt, jo visā pasaulē vēl aizvien valda Covid-19 pandēmijas izraisīts pusvadītāju un citu elektronisko komponentu iztrūkums.

Viedokļi par jauno iekārtu dalās – daļa, atsaucoties “Nokia”, “Sony” un virknes citu kompāniju centieniem ielauzties portatīvo konsoļu tirgū un cīnīties ar “Nintendo”, uzskata, ka tai nespīd spoža . Citi norāda, ka datorspēles nav paredzētas spēlēšanai uz maziem ekrāniem.

Vienlaikus ir eksperti, kas domā, ka iekārta varētu pavērt jaunu tirgu datorspēlēm. “”Valve” spēs piegādāt produktu ar pievilcīgu cenu tās veiktspējai un upurē ienākumus, lai uzsāktu jaunu datorspēļu iekārtu paaudzi,” komentējis analītikas uzņēmuma “Ampere Analysis” eksperts Pīrs Hārdings-Rolss.

Vienlaikus jāmin, ka iekārtai būs jākonkurē arī mobilajiem telefoniem un planšetdatoriem, kuru jauda jau šobrīd teorētiski ļauj spēlēt grafiski prasīgas videospēles.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.