6. maijs, 2021

Teju 3600 LV domēna vārdu ir reģistrēti Lietuvas iedzīvotājiem un uzņēmējiem

nic logo

Arvien turpina pieaugt Latvijas nacionālajā domēnā “.lv” reģistrēto vārdu skaits, sasniedzot jau vairāk nekā 130 tūkstošus “.lv” domēna vārdu, informē Latvijas augstākā līmeņa domēna reģistra uzturētājs NIC. liecina, ka par Latvijas domēniem pieaug ne tikai vietējo, bet arī mūsu kaimiņvalsts uzņēmēju interese. Īpaši rosīgi šajā laikā Latvijas tirgu cenšas iekarot Lietuvas uzņēmēji.

ir kļuvusi par aktīvāko ārvalsti, kura reģistrē mājaslapas nosaukumus “.lv” domēnā. Ilgus gadus visaktīvākā bija Vācija, taču pandēmija, šķiet, ir mainījusi noteikumus, un šogad mūsu kaimiņvalsts Lietuva pārspēj Vāciju,” norāda NIC vadītāja Katrīna Sataki.

Teju 3600 “.lv” domēna vārdu ir reģistrēti Lietuvas iedzīvotājiem un uzņēmējiem. Latvijas uzņēmēji kaimiņvalstu tirgu tik sparīgi iekarot nesteidz, reģistrējot tikai 1640 “.lt” un 1556 “.ee” domēna vārdus. Tiesa gan, Lietuvas uzņēmēji vienmēr ir bijuši Baltijas valstu aktīvākie domēna vārdu reģistrētāji, savukārt Latvijas – viskūtrākie. Eiropas augstākā līmeņa domēna vārdu padomes CENTR apkopotā liecina, ka lietuvieši ir reģistrējuši vairāk nekā 325 tūkstošus domēna vārdu dažādos augstākā līmeņa domēnos (t.sk., .lt, .com, .eu), igauņi – ap 260 tūkstošus, savukārt latvieši – ap 179 tūkstošus.

Viens no galvenajiem domēna vārdu aktīvās reģistrēšanas virzītājspēkiem šobrīd ir fiziskie ierobežojumi, kas saistīti ar pandēmiju un tās izrietošo nepieciešamību migrēt uz digitālo vidi. Jau 2020. gads parādīja, cik aktīvi uzņēmēji digitalizē savus pakalpojumus lokālajā tirgū. Šogad ir vērojams, ka uzņēmēji aktivizējas arī ārzemju digitālajos tirgos.

Šī gada 1. ceturksnī tika reģistrēti kopā 12600 jauni “.lv” domēna vārdi, kas ir par 12 procentiem vairāk nekā 2020.gadā.

Latvijā “.lv” joprojām ir pieprasītākais – 58% no Latvijā reģistrētajiem uzņēmumiem un iedzīvotājiem izvēlas veidot mājaslapu ar “.lv”. Savukārt aptuveni katrs piektais reģistrētais domēns Latvijā ir “.com” (19%), Retāk tiek reģistrēti domēni ar “.eu” (8%), “.org” vai “.ru” (katrā 2%) un “.uk”, “.lt”, “.ee” (katrā 1%) vai citos domēnos.

NIC ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa, kas kopš 1993. gada ir Latvijas augstākā līmeņa domēna “.lv” reģistra uzturētājs

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda