Sākums Jaunumi Telia Igaunijā šogad slēgs 3G tīklu 

Telia Igaunijā šogad slēgs 3G tīklu 

1 minūtes lasīšanai
Telia logo 2022.svg

Igaunijas telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs “Telia” no februāra līdz šā gada beigām plāno slēgt trešās paaudzes (3G) tehnoloģijas tīklu, savukārt “Tele2” saglabās 3G tīklu vismaz līdz 2025. gadam, liecina kompāniju sniegtā informācija.

“Telia” paziņojums par to, ka februārī tiks sākta 3G tīkla atslēgšana, kas pakāpeniski apriņķi pēc apriņķa turpināsies līdz novembrim, izraisījis bažas kompānijas klientu vidū par to, kuri mobilo telefonu modeļi vairs nebūs izmantojami sakariem.

Mobilo sakaru operators paskaidroja, ka lēmums ietekmēs tikai tos klientus, kuriem ir 2G/3G ierīces, kuras neatbalsta VoLTE (“Voice over Long-Term Evolution”) tehnoloģiju un nav izmantojamas zvaniem 4G tīklā.

Tāpat “Telia” arī saglabās 2G tīklu, jo lielākā daļa ierīču darbojas gan 2G, gan 3G tīklā, tādēļ to izmantošanu varēs turpināt.

3G tīkla slēgšana var ietekmēt arī personas, kas izmanto USB mobilo datu uztvērējus un planšetdatorus. Kompānija sola savlaicīgi informēt klientus, kuru ierīces nedarbosies pēc 3G tīkla slēgšanas.

Savukārt “Tele2” arī apsver iespējas slēgt 3G tīklu, bet tas nenotikšot vismaz līdz 2025. gadam, informēja uzņēmumā.

Apmēram piektdaļa “Tele2” klientu Igaunijā izmantojot ierīces, kas atbalsta 2G/3G tehnoloģiju, bet nedarbojas 4G tehnoloģijā.

Trešais Igaunijas mobilo sakaru operators “Elisa” nesniedza komentāru Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR.

Pērn tika ziņots, ka Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju uzņēmums SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT), kas tāpat kā Igaunijas “Telia” pieder Zviedrijas pieder “Telia Company”, tuvākajos gados plāno būtiski paplašināt un attīstīt 5G tīklu un līdz 2025. gadam slēgt 3G tehnoloģiju.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…