18. janvāris, 2023

Telia Igaunijā šogad slēgs 3G tīklu 

Telia logo svg

Igaunijas telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs “Telia” no februāra līdz šā gada beigām plāno slēgt trešās paaudzes (3G) tīklu, savukārt “Tele2” saglabās 3G tīklu vismaz līdz 2025. gadam, liecina kompāniju sniegtā informācija.

“Telia” paziņojums par to, ka februārī tiks sākta 3G tīkla atslēgšana, kas pakāpeniski apriņķi pēc apriņķa turpināsies līdz novembrim, izraisījis bažas kompānijas klientu vidū par to, kuri mobilo telefonu modeļi vairs nebūs izmantojami sakariem.

Mobilo sakaru operators paskaidroja, ka lēmums ietekmēs tikai tos klientus, kuriem ir 2G/3G ierīces, kuras neatbalsta VoLTE (“Voice over Long-Term Evolution”) tehnoloģiju un nav izmantojamas zvaniem tīklā.

Tāpat “Telia” arī saglabās 2G tīklu, jo lielākā daļa ierīču darbojas gan 2G, gan 3G tīklā, tādēļ to izmantošanu varēs turpināt.

3G tīkla slēgšana var ietekmēt arī personas, kas izmanto USB mobilo datu uztvērējus un planšetdatorus. Kompānija sola savlaicīgi informēt klientus, kuru nedarbosies pēc 3G tīkla slēgšanas.

Savukārt “Tele2” arī apsver iespējas slēgt 3G tīklu, bet tas nenotikšot vismaz līdz 2025. gadam, informēja uzņēmumā.

Apmēram piektdaļa “Tele2” klientu Igaunijā izmantojot ierīces, kas atbalsta 2G/3G tehnoloģiju, bet nedarbojas tehnoloģijā.

Trešais Igaunijas mobilo sakaru operators “Elisa” nesniedza komentāru Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR.

Pērn tika ziņots, ka Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju SIA “Latvijas mobilais telefons” (LMT), kas tāpat kā Igaunijas “Telia” pieder Zviedrijas pieder “ Company”, tuvākajos gados plāno būtiski paplašināt un attīstīt 5G tīklu un līdz 2025. gadam slēgt 3G tehnoloģiju.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda