Sākums Jaunumi Tet ar Latvijā izstrādātu mākslīgā intelekta risinājumu analizēs emocijas klientu zvanos

Tet ar Latvijā izstrādātu mākslīgā intelekta risinājumu analizēs emocijas klientu zvanos

4 minūtes lasīšanai
Tet logo

Tet noslēdzis sadarbības līgumu ar Latvijas jaunuzņēmumu asya.ai, tādā veidā saviem klientiem spējot piedāvāt visaugstākās kvalitātes mākslīgā interneta risinājumus klientu apkalpošanā. Ar uzņēmuma izstrādāto zvanu analīzes sistēmu “Pitch Patterns” Tet spēs nodrošināt 95% precizitāti gan savu iekšējo procesu, gan klientu apkalpošanas analītikā. Šis tirgū kvalitatīvākais risinājumus būs pieejams arī Tet partneriem, ļaujot efektivizēt procesus un ietaupīt resursus. Asya.ai izstrādātais rīks tiks izmantots klientu apkalpošanas procesu uzlabošanai un paātrināšanai, darbinieku apmācībām, dažādu iekšējo un ārējo komunikācijas procesu uzlabošanai. Risinājums analizē latviešu, lietuviešu, krievu, angļu runas saturu un arī balss toni, nosakot emocijas un ļaujot noteikt, kā zvanā iesaistītie jūtas sarunas ietvaros.

“Šāda risinājuma ieviešana, sadarbībā ar šī tirgus līderi, ir nākamais solis mērķtiecīgā mākslīgā intelekta izmantošanā un integrēšanā ikdienas darbā Tet. Pērnā gada sākumā pirmie Latvijā klientu apkalpošanā ieviesām “balss uz tekstu” tehnoloģiju, kas sniedza reālus ieguvums sarunu uzlabošanā. Savukārt jaunuzņēmuma asya.ai izstrādātais risinājums ļaus noteikt arī sarunu emocionālo saturu un šīs zināšanas izmantot, lai sniegtu vēl labāku klientu atbalstu. Šis noteikti ir tikai pirmais šīs sadarbības solis, jo mēs turpināsim strādāt pie jaunu sistēmu ieviešanas gan Tet, gan mūsu partneriem,” uzsver Uldis Tatarčuks, Tet valdes priekšsēdētājs.

Mākslīgā intelekta risinājums ļauj noteikt emocionālos un loģiskos sarunas modeļus, kas sarunā veido lielāku uzticību un klienta iesaisti. Spējot identificēt sarunas biedra emocijas, darbiniekam ir iespējams uz tām atbilstoši reaģēt, veidojot sarunu ar klientu pozitīvāku. Tāpat risinājums var norādīt, kad saruna ir kļuvusi par vienmuļu monologu, lai identificētu, kur to ir iespējams saīsināt vai pateikt nepieciešamo īsāk un precīzāk. Uzņēmumam tas ļaus pilnveidot zvanu centra darbu, padarot to efektīvāku un klientam patīkamāku. Kā arī identificēt sarunu modeļus, kas strādā vislabāk, attiecīgi tos izmantojot arī pārējo darbinieku apmācībai. Noslēgtā sadarbība nākotnē ļaus attīstīt teksta, attēlu, video un audio saturā balstītus mākslīgā intelekta risinājumus dažādu biznesa procesu uzlabošanai, ļaujot uzņēmumam strādāt viedāk un efektīvāk

““Pitch Patterns” emociju klasifikācija ir balstīta neverbālajā saziņā, piemēram, balss toņa, smieklu un citu izpausmju atpazīšanu, kuras nevar identificēt “balss uz tekstu” risinājumos. Līdz ar to ir iespējams ierobežotā laika posmā ar mākslīgā intelekta palīdzību par katru zvanu iegūt daudz analītiskāku informāciju, kas var palīdzēt pilnveidot uzņēmumu klientu servisu. Uzsākot sadarbību ar Tet, redzam, ka varam izmantot abu pušu zināšanas un iespējas, lai šo risinājumu vēl vairāk pilnveidotu,” stāsta Dr. Ēvalds Urtāns, mākslīgā intelekta pētnieks un jaunuzņēmuma asya.ai dibinātājs.

“Pitch Patterns” nodrošina daudz detalizētāku klientu apkalpošanas analītiku – saprotot  runāto tekstu ne tikai tā tiešajā nozīmē, bet arī emocionālajā. Risinājums ļauj analizēt ierakstītās sarunas ar mākslīgā intelekta palīdzību, atzīmējot pēc balss toņa nosakāmo uzvedību un emocijas, automatizējot zvanu pārskatīšanas procesu un parādot, kā klienti un zvanu un sarunu dalībnieki jūtas ierakstītās sarunas ietvaros. Šobrīd risinājums spēj atpazīt tekstu latviešu, lietuviešu, angļu un krievu valodā, bet tuvākā laikā tiks pievienotas arī igauņu un poļu valodas, paplašinot potenciālo klientu klāstu.

Asya.ai ir godalgots mākslīgā intelekta pētniecības, izstrādes un dizaina uzņēmums, kura fokusā ir mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošana biznesa mērķiem. Mākslīgā intelekta laboratorijā izstrādāti pielāgoti risinājumi emociju noteikšanai video un audio saturā, balss nošķiršanā ierakstos, audio trokšņu slāpēšanai un citi.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…