Sākums Jaunumi Tet attīsta “zaļās enerģijas” risinājumus un sāk piedāvāt saules paneļus

Tet attīsta “zaļās enerģijas” risinājumus un sāk piedāvāt saules paneļus

5 minūtes lasīšanai
saules panelis

Atbalstot Eiropas Savienības mērķi kļūt klimatneitrālai līdz 2050. gadam, kā arī atsaucoties uz sabiedrības interesi par atjaunojamajiem energoresursiem, Tet attīsta “zaļās enerģijas” risinājumus un sāk piedāvāt saules paneļus. Īpašu atbalstu mājokļiem saules paneļu saražotā enerģija var sniegt tādos periodos kā šobrīd, kad ir novērojams elektroenerģijas cenu kāpums.

Saules paneļu uzstādīšana ir visā pasaulē pieprasīts atjaunojamās enerģijas iegūšanas veids, kas ir ilgtermiņā izdevīgs risinājums mājsaimniecību enerģijas izmaksu mazināšanai. Tas ir arī videi draudzīgs un mazina energoresursu ietekmi uz klimatu. Šobrīd vidējais saules paneļu investīciju atmaksāšanas periods mājsaimniecībām ir ap 9 gadiem, bet, pateicoties valsts subsīdijām, kas pēc prognozēm segs līdz pat 50% no paneļu iegādes cenas, šis periods varētu samazināties uz pusi.

Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks: “Pēdējā laika enerģijas tirgus attīstības tendences skaidri parāda, ka ir nepieciešami ilgtspējīgi risinājumi, kas palielina Latvijas enerģētisko neatkarību, vienlaicīgi ļaujot sasniegt kopējos Eiropas Savienības klimatneitralitātes mērķus. Saules paneļi ir tikai pirmais solis Tet gudrās enerģijas un “zaļā kursa” risinājumu izveidē, lai mēs visi kopīgi veicinātu atjaunojamo energoresursu lietošanu Latvijā. Mēs dinamiski turpināsim gan “zaļā kursa” ieviešanu uzņēmuma darbībā, kā, piemēram, jau mūsu klientiem pieejamajā bezmaksas elektropreču utilizācijas pakalpojumā, gan arī turpināsim attīstīt citus, tehnoloģiski modernus un ērtus pakalpojumus, kas ļaus dzīvot un strādāt gudrāk, vienlaicīgi nodrošinot ilgtspējīgu vides saglabāšanu.”

“Vasaras periodā saules paneļi saražo vairāk nekā 80% no mājokļa kopējā elektroenerģijas apjoma, savukārt rudens un ziemas mēnešos 10-20%, līdz ar to gada garumā ietaupījums var sasniegt pat 50% no elektroenerģijas rēķina mēnesī. Konkrēts saules paneļu uzstādīšanas atmaksāšanas periods ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, ieskaitot mājsaimniecības patēriņu dienas gaišajā laikā, paneļu skaitu, vietu, kur tie tiks uzstādīti u.c. Redzot, kā attīstās situācija ar elektroenerģijas cenām biržā, paneļu uzstādīšana noteikti ir labs veids, kā ilgtermiņā kļūt ne tikai “zaļākiem”, bet arī neatkarīgākiem no biržas cenu svārstībām,” turpina U.Tatarčuks.

Saules paneļu priekšrocība ir tā, ka dienas laikā saražotā saules enerģija, ko klients nepatērē, tiek nodota elektroenerģijas tīklā, bet vakarā tā tiek “ņemta atpakaļ”. Tādēļ uzlabojas klienta patēriņa kopējais profils. Tas nozīmē, ka šai tīklā uzkrātajai jaudai patērētājs norēķinās tikai par sadales un pārvaldes pakalpojumiem. Saules paneļi ir piemēroti gan uzņēmumiem, gan privātmāju īpašniekiem.

“Esam izvēlējušies labāko no saules paneļu piedāvājuma, izveidojuši maksimāli vienkāršu, pilnībā digitālu un ērtu pieteikšanās un risinājuma uzstādīšanas procesu, kas atvieglos klientu ikdienu, jo par visu procesu parūpēsimies mēs – no piemērotākā risinājuma izvēles un izvērtējuma, konsultācijām par atbilstošo dokumentāciju, kas standarta kārtībā var aizņemt vairākus mēnešus, līdz paneļu piegādei un uzstādīšanai,” piebilst U.Tatarčuks. Jau šobrīd Tet klientiem ir pieejams atbalsts finansējumam ar īpašiem nosacījumiem Citadele bankā, kā arī Swedbank.

“Ņemot vērā, ka nu jau liela sabiedrības daļa ir pārliecinājusies, ka Latvijā ir pietiekami daudz saules, iepriekš dzirdētie mīti un stereotipi zaudē savu aktualitāti, un pēdējos gados interese par saules paneļiem pieaug. Paneļi kļūst cilvēkiem un videi arvien draudzīgāki, jo elektroenerģijas ražošanā nav nekādu emisiju un tehnoloģijas nepārtraukti attīstās. Lai veicinātu aktīvāku saules enerģijas izmantošanu un pāreju uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu Latvijas iedzīvotāju vidū, pagājušā gada oktobrī Citadele sākusi piedāvāt labvēlīgākus nosacījumus saules paneļu iegādei un uzstādīšanai. Līdz ar elektroenerģijas cenas kāpumu, īpaši janvārī, palielinās klientu interese par finansējuma pieejamību šim nolūkam, līdz ar to partnerība ar Tet viennozīmīgi pavērs iespēju ikvienam interesentam sākt izmantot alternatīvo elektroenerģiju,” saka Jānis Mūrnieks, Citadeles privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs.

Tet piedāvā kvalitatīvus monokristāliskos saules paneļus, kas atbilst ES standartiem. Tos var uzstādīt gan uz jumta, gan zemes, paneļiem nav nepieciešama īpaša apkope, un tie ir izturīgi pret sniegu un vēju. Paneļu projekta aprēķinos, ko nodrošina Tet, tiek ņemts vērā klienta elektroenerģijas patēriņa apjoms, izvēlētā pieslēguma veids, saulaino stundu skaits gadā, kā arī potenciālais saražotais elektroenerģijas apjoms Latvijas laikapstākļos. Saules paneļu izmaksās ir iekļauta izvērtēšana, dokumentācija, piegāde un uzstādīšana, kā arī individuāla piedāvājuma sagatavošana ir bez maksas. Tet nodrošina 25 gadu efektivitātes garantiju, kā arī 12 gadu garantiju saules paneļiem, 10 gadu – invertoram un 2 gadu – montāžas darbiem.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…