31. janvāris, 2022

Latvijā norisināsies mākslīgā intelekta olimpiāde

maksliga intelekta olimpiade

Jau otro reizi Latvijā norisināsies mākslīgā intelekta olimpiāde, ko organizē Liepājas tehnoloģiju klasteris sadarbībā ar mākslīgā intelekta (MI) uzņēmumiem un profesionāļiem.  Olimpiāde norisināsies šī gada 11. februārī tiešsaistē. Piedalīties aicināti Latvijas skolu 12. klašu un profesionālās vidējās izglītības pēdējā kursa skolēni.

Olimpiādes uzdevumi būs 3 disciplīnās, tāpēc jauniešiem būs iespēja izmantot savas zināšanas matemātikā, informātikā un MI. Sagatavoties gaidāmajiem olimpiādes izaicinājumiem palīdzēs viens no Latvijas vadošajiem MI pasniedzējiem, pie kā jaunieši varēs konsultēties 9. februārī, lai izprastu risināmos mākslīgā intelekta uzdevumus.

Šis ir pirmais solis karjeras virzienā – izdevība skolēniem pārbaudīt savas zināšanas starpdisciplināros uzdevumos, kas ļaus iepazīt nākotnes tehnoloģiju izaicinājumus, kā arī iegūt vērtīgas no pasākuma atbalstītājiem – Liepājas pilsēta, Giraffe360, Liepājas Universitāte, ASYA.AI, Emergn, .

“No sākuma likās, ka nepiedalīšos, jo iepriekš biju ļoti maz darbojies ar jebkāda veida mākslīgo intelektu. Pati olimpiāde bija ļoti interesanta, jo uzdotie uzdevumi nebija pārāk viegli, bet tajā pašā brīdi nebija arī tā, ka viņi bija neizpildāmi. Šo olimpiādes uzvaru esmu izmantojis, lai gūtu dalības iespēju citos projektos, kuri saistīti ar mašīnmācīšanos, un tā man ir palīdzējusi apzināt savas spējas un intereses.”, atzīst Krišjānis, pirmās mākslīgā intelekta olimpiādes uzvarētājs.

Arvien biežāk sabiedrībā izskan bažas, ka un MI risinājumi aizvietos vairāk kā 80 milj. darba vietu, tomēr tiek prognozēts, ka līdz ar MI tehnoloģiju ieviešanu un attīstīšanu, tiks radītas vairāk kā 97 milj. jaunas darba vietas – tā savā ilgtermiņa ietekmes analīzē atspoguļo viens no pasaulē lielākajiem grāmatvedības un audita pakalpojumu uzņēmumiem “PwC”. Savukārt, Stenfordas universitātē, kas ir viena no top 3 universitātēm pasaulē, ar MI saistīto kursu skaits kopš 2010. gada ir pieaudzis no 25 līdz 77 2020. gadā, kas liecina, ka arī šajā jomā speciālisti ir ļoti pieprasīti un darba iespējas ir pietiekoši.

Dalība olimpiādē ir bez maksas, un tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijas 12. klašu skolēns vai vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursā audzēknis.

Jaunieši ir aicināti pieteikties mākslīgā intelekta olimpiādei līdz 10. februāra plkst. 15:00 vietnē – www.digip.lv/mi-olimpiade2022, kur ir pieejams arī plašāks apraksts par olimpiādi un tās norisi. Dalība olimpiādē ir bez maksas.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.