Sākums Jaunumi Valkā izmantos 5G tehnoloģijas satiksmes regulēšanai

Valkā izmantos 5G tehnoloģijas satiksmes regulēšanai

1 minūtes lasīšanai
5g

Valkā 5G tehnoloģijas plānots izmantot satiksmes regulēšanai, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis.

Pagājušajā nedēļā tiešsaistē norisinājās sanāksme par 5G savienotās un automatizētās mobilitātes Eiropas Savienības (ES) pārrobežu izmēģinājumiem Valkā un Valgā. Sanāksmē piedalījās Valkas un Valgas pašvaldību pārstāvji, Latvijas mobilo sakaru operators “LMT” un citi projektā iesaistītie partneri no Spānijas, Somijas un Igaunijas.

Projektā “5G-Routes” Valkā un Valgā tiks izvietotas 5G savienotās un automatizētās mobilitātes tehnoloģijas, lai veiktu progresīvus izmēģinājumus, kas nemanāmi darbojas noteiktā 5G pārrobežu koridorā – “Via Baltica-North”.

Projekta mērķis ir veicināt savienotās un automatizētās mobilitātes un 5G tehnoloģiju attīstību. Projektu finansē ar ES pētniecības un inovāciju atbalsta programmas “Apvārsnis 2020” (“Horizon 2020”) līdzekļiem.

“Esam priecīgi, ka Valka būs viena no pirmajām vietām Latvijā, kur tiks izmantotas 5G tehnoloģijas. Turklāt, šī projekta realizācija neprasīs ieguldījumus no Valkas pašvaldības budžeta,” komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Plānots, ka viedās sistēmas uzstādīs uz Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža (Valka) jeb A3 autoceļa Rūjienas-Ausekļa ielu krustojumā Valkā un Rūjienas-Viljandi krustojumā Valgā.

“Šajos krustojumos būs ērtāk gan autobraucējiem, gan gājējiem, jo viedie luksofori pārslēgs satiksmes regulējošās gaismas automātiski, balstoties uz transportlīdzekļu un gājēju intensitāti, nevis pēc laika intervāla, kā līdz šim,” skaidro Krauklis.

Projektā īpašs uzsvars ir paredzēts uz savienotās un automatizētās mobilitātes pielietojumu izvērtēšanu liela mēroga izmēģinājumos, kas demonstrētu atbilstošu funkcionalitāti 5G pārrobežu koridorā “Via Baltica-North”, šķērsojot Latviju, Igauniju un Somiju.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…