Sākums Jaunumi Programmēšanas skola “kood/Jõhvi” uzsāks uzņemšanas pirmo kārtu

Programmēšanas skola “kood/Jõhvi” uzsāks uzņemšanas pirmo kārtu

3 minūtes lasīšanai
koodJohvi

Igaunijas programmēšanas skola “kood/Jõhvi” uzsāks uzņemšanas pirmo kārtu un aicina pieteikties arī interesentus no Latvijas, kas vēlas pārkvalificēties vai plāno savu nākotni saistīt ar darbu IKT nozarē. Lai pieteiktos bezmaksas mācībām iepriekšēja pieredze vai zināšanas par kodēšanu nav nepieciešamas. Pieteikšanās process ir atvērts ikvienam, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ieguvis pamatizglītību. Šogad programmēšanas studijās plānots uzņemt aptuveni 400 studentus.

“kood/Jõhvi” ir pirmā programmēšanas skola Baltijā, kas koncentrējas uz darbaspēka pārkvalificēšanu programmatūru izstrādei, balstoties uz datorizētu savstarpējas mācīšanās konceptu, kas nozīmē, ka mācīšanās process notiek bez pasniedzēju iesaistes. “”kood/Jõhvi” mēs lielu uzsvaru liekam uz grupu darbu, kopienas veidošanu, spēju patstāvīgi pārvaldīt savus uzdevumus un laiku. Ievērojot šos soļus un pabeidzot apmācības procesu, jaunajiem censoņiem ir liela iespējas dabūt darbu pie kāda no mūsu vairāk nekā 30 partneriem, tai skaitā, Seb bankas, Microsoft un Bolt,” atklāj viens no skolas dibinātājiem Taavets Hinrikus.

“Tāpat kā daudzi citi nozares uzņēmumi, arī mēs saskaramies ar būtisku programmētāju iztrūkumu vietējā tirgū, tāpēc īpaši novērtējam kaimiņvalstu draugu centienus šo situāciju risināt ar kvalitatīvas un mūsdienīgas programmēšanas skolas palīdzību. Baltijas tehnoloģiju vide pēdējo gadu laikā ir strauji augusi, un topošajiem nozares speciālistiem ir plašas iespējas apgūt darba tirgū tik kritiski nepieciešamās prasmes un veidot karjeru pašmāju uzņēmumos vai dibināt savus. Tādēļ aicinu ikvienu interesentu izmantot šo iespēju, gūstot neatsveramas zināšanas un pieredzi, kas palīdzēs celt vietējo uzņēmējdarbību un veicinās nākamo veiksmīgo jaunuzņēmumu attīstību,” komentē “Printify” dibinātājs un vadītājs Jānis Berdigans.

Šis ir otrais gads, kad interesentiem no dažādām valstīm ir iespēja pieteikties bezmaksas mācībām. 2021. gadā pieteikumus mācībām iesniedza 3300 cilvēku, no kuriem 215 arī uzsāka studijas programmēšanas skolā. To pulkā bija cilvēki no 16 dažādām valstīm, tai skaitā arī jaunie censoņi no Latvijas. Ar pieredzi, jau pus gadu mācoties “kood/Jõhvi” programmēšanas skolā, dalās 19. gadus vecā Gunta Kļava: “Sākotnēji nolēmu iesaistīties programmā, galvenokārt, savas intereses par programmēšanu un vēlmes ceļot dēļ. Jāatzīst, ka manas angļu valodas prasmes bija minimālas, tāpēc biju nedaudz nobažījusies, vai tikšu galā, bet visi bija tik izpalīdzīgi un laipni, ka uztraukumam nebija pamata. Te izveidotā kopiena ir tik spēcīga – gluži kā otrā ģimene. Esmu priecīga, ka varu būt šeit, un ne par ko nemainītu savu lēmumu.”

Pirmais pieteikšanās posms sākas ar testa aizpildīšanu skolas mājaslapā, kurā tiks pārbaudīta interesenta atmiņa, analītiskā domāšana un problēmu risināšanas prasmes. Sekmīgākie interesenti tiks aicināti uz uzņemšanas nākamo kārtu – trīs nedēļu garu kodēšanas treniņnometni, ko dēvē par atlases sprintu. Tā laikā pretendentiem būs iespēju novērtēt, vai programmēšanas skolas mācīšanas pieeja ir viņiem piemērota un saistoša. Lai pēc iespējas vairāk cilvēkiem dotu iespēju piedalīties atlases sprintā, tas norisināsies trīs reizes – aprīlī, jūnijā un jūlijā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Jaunumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…